Z życia szkoły

Na prośbę  Wicemarszałka Województwa Podkarpackiego Piotra Pilcha, przekazujemy informację dotyczącą Programu wspierania młodzieży uzdolnionej

„Nie zagubić talentu” otwórz

 

 

 

Ważne informacje

Szanowni Rodzice Witam Państwa serdecznie.

Znaleźliśmy się w bardzo trudnym okresie. Mając na uwadze olbrzymie zagrożenie jakie niesie za sobą wirus SARS-CoV-2, który wywołuje chorobę COVID-19 kieruję do Państwa apel, by zwrócić szczególną uwagę, na pozostanie w domu uczniów, Państwa dzieci i pod żadnym pozorem nie opuszczanie przez nich domów. Oczywiście możliwe jest sporadyczne wyjście z domu, ale pod opieką Państwa z zachowaniem warunków szczególnej ostrożności. Niedopuszczalne jest gromadzenie się ich w czasie wolnym na obiektach sportowych, skateparku, czy w otwartych przestrzeniach bez zachowania zasad bezpieczeństwa. 

My, jako nauczyciele zrobimy wszystko, by zapewnić ciągłość nauczania w kształceniu on-line oraz dostosować dobór narzędzi przy tej formie kształcenia uwzględniając aktualne zalecenia medyczne odnośnie czasu korzystania z urządzeń (komputer, telewizor, telefon) i ich dostępności w domu, wiek i etap rozwoju uczniów, a także sytuację rodzinną uczniów. 

Od 25.03 do 10.04 rozporządzenie MEN wprowadziło ‘zdalne nauczanie’, w związku z tym; 

Dyrektor musi  ustalić z nauczycielami tygodniowy zakres materiału dla poszczególnych klas, uwzględniając m.in.: równomierne obciążenie ucznia zajęciami w danym dniu, zróżnicowanie tych zajęć czy możliwości psychofizyczne ucznia

Więcej informacji w artykule pt: Informacje dla rodziców i uczniów (Aktualności)

Zabawa dydaktyczno- ekonomiczna ,,W sklepie spożywczym"

Wpisane przez: p. Ewa Dereniowska
Odsłony: 1500
zabawa dydaktyczno ekonomiczna1W czwartek, 10 listopada 2016 r. w klasie 3 e pod kierunkiem p. Ewy Dereniowskiej odbyła się ciekawa ,,lekcja" w ramach zajęć pozalekcyjnych związana z programem ,,Ja i Ty w świecie pieniądza". Była to zabawa dydaktyczno- ekonomiczna ,,W sklepie spożywczym". W zabawie dzieci wykorzystały własne doświadczenia.
 
Karol- bankier, udzielał pożyczek na zakupy. Pierwsza sprzedawczyni- właścicielka sklepu Inga, zatrudniła drugą sprzedawczynię-kasjerkę Maję, ponieważ sama musiała zamawiać towar dla coraz większej liczby klientów.
Więcej towaru, więcej klientów, więcej pieniędzy w kasie.
Uczestnictwo dzieci w tych nietypowych zajęciach da możliwości samodzielnego dokonywania drobnych zakupów oraz rozsądnego gospodarowania pieniędzmi.
foto
Przewiń na górę