„Jak nie czytam, jak czytam” edycja 2 rok 2017

Wpisane przez: p. Agnieszka Miezin, p. Marta Kokosza
Utworzono: 08 czerwiec 2017

31 maja 2017 roku o godz.12.15 nasza szkoła wzięła udział w drugiej edycji ogólnopolskiej akcji czytelniczej  „Jak nie czytam, jak  czytam”. W tym dniu w naszej szkole akcja przebiegała pod hasłem „Świat zaklęty w słowach i obrazach”. Na happening czytelniczy zaprosiliśmy uczniów klas III szkoły podstawowej oraz dzieci przebywające w świetlicy szkolnej. Wcześniej, o godz.8.30 w bibliotece szkolnej klasa IIIc czytała dla uczniów klas drugich.

Akcję rozpoczęliśmy od głośnego czytania „Lokomotywy” Juliana Tuwima, a następnie każda klasa przygotowała do prezentacji (głośnego czytania) krótki tekst dowolnego autora. Komisja dziecięca oceniała prezentacje przyznając punkty w skali od 1 do 10 biorąc pod uwagę: rytmiczność, poprawną wymowę, emisję głosu i ogólne wrażenie artystyczne. Po podsumowaniu punktów okazało się, że wygrała klasa 3f.

Gratulujemy!

jak czytam 6