Mistrz pięknego czytania

Wpisane przez: p. M. Urbańska, p. A. Miezin
Utworzono: 14 czerwiec 2021

Przygoda z czytaniem nie kończy się nigdy. Rozpoczyna się w dzieciństwie od oglądania i czytania prostych tekstów i rozwija w dalszych etapach edukacyjnych. Aby prawidłowo rozwijać tę ważną umiejętność, zaprosiłyśmy uczniów klas 2 na konkurs „Mistrz pięknego czytania”. Impreza odbyła się 11 czerwca w bibliotece szkolnej. Każda klasa wytypowała 6 lub 7 uczestników, którzy losowali fragment tekstu do czytania. Po ok. 5 min. przygotowania, uczniowie czytali swoje teksty. Jury brało pod uwagę: dykcję, interpretację, właściwe przestankowanie i ogólne wrażenie artystyczne.

Mistrzami czytania w klasach 2 zostali:

2a: Ludwik Soliński

2b: Mateusz Gorzelniowski, Bartosz Wojdyła, Szymon Szopa