Z życia szkoły

REGULAMIN ORGANIZACJI I FUNKCJONOWANIA KLAS SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 14 W KROŚNIE

W CZASIE EPIDEMII SARS-COV-2 – od 1 września 2020 r. uzgodniono i zaopiniowano pozytywnie przez
Radę Pedagogiczną i Radę Szkoły

w dniu 26.08.2020

jest dostępny Tutaj

Informacja dotycząca regulaminu i załączników ( w tym załącznika nr 1 dla rodziców uczniów) zostanie przesłana przez zakładkę WIADOMOŚCI w dzienniku elektronicznym LIBRUS przez wychowawców klas.

 

POBIERZ REGULAMIN TUTAJ

XI edycja Narodowego Czytania w naszej szkole

Wpisane przez: p. D. Dynowska
Utworzono: 20 wrzesień 2022
Odsłony: 247

Jedenasta edycja ,,Narodowego Czytania’’ odbyła się w całym kraju w sobotę 3 września. Prezydent Andrzej Duda wybrał w tym roku „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza uzasadniając, że romantyzm jest „istotą polskości i fundamentem nowoczesnej tożsamości naszego narodu’’. Rok 2022 ogłoszono rokiem romantyzmu polskiego.

Z tej okazji do ogólnopolskiego wydarzenia pod patronatem honorowym pary prezydenckiej, przyłączyła się w poniedziałek 5 września również nasza szkoła. Wśród czytanych utworów znalazły się m.in.: „Powrót taty”, „Do przyjaciół”, „Romantyczność”, „Rękawiczka”, „Pierwiosnek”, „Rybka”, „Świteź”, a także „Pani Twardowska”. Podczas lekcji języka polskiego p. dyr. A. Szepelak, p. E. Klocek, p. A. Antoniuk, p. B. Ślączki , p. D. Dynowskiej  uczniowie poznawali różne ballady A. Mickiewicza. Narodowe Czytanie motywuje uczniów do dogłębnego poznawania wyjątkowej twórczości naszego wieszcza  A. Mickiewicza.

foto1

Przewiń na górę