XI edycja Narodowego Czytania w naszej szkole

Wpisane przez: p. D. Dynowska
Utworzono: 20 wrzesień 2022

Jedenasta edycja ,,Narodowego Czytania’’ odbyła się w całym kraju w sobotę 3 września. Prezydent Andrzej Duda wybrał w tym roku „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza uzasadniając, że romantyzm jest „istotą polskości i fundamentem nowoczesnej tożsamości naszego narodu’’. Rok 2022 ogłoszono rokiem romantyzmu polskiego.

Z tej okazji do ogólnopolskiego wydarzenia pod patronatem honorowym pary prezydenckiej, przyłączyła się w poniedziałek 5 września również nasza szkoła. Wśród czytanych utworów znalazły się m.in.: „Powrót taty”, „Do przyjaciół”, „Romantyczność”, „Rękawiczka”, „Pierwiosnek”, „Rybka”, „Świteź”, a także „Pani Twardowska”. Podczas lekcji języka polskiego p. dyr. A. Szepelak, p. E. Klocek, p. A. Antoniuk, p. B. Ślączki , p. D. Dynowskiej  uczniowie poznawali różne ballady A. Mickiewicza. Narodowe Czytanie motywuje uczniów do dogłębnego poznawania wyjątkowej twórczości naszego wieszcza  A. Mickiewicza.