Teatr uczy, bawi i wychowuje.

Wpisane przez: p. A. Miezin, M. Kokosza
Utworzono: 28 marzec 2023
Odsłony: 345

pacynki1

„Tylko sztuka i zabawa mogą nauczyć dziecko marzenia o szczęściu i miłości,

dostarczają mu bowiem obrazu pełnego przebiegu zdarzeń,

pozwolą przeżyć napięcia wobec tego, co może stać się i jak różnie można się w tych sytuacjach zachować”.

R. Miller

Teatr łączy w sobie wiele dziedzin twórczości artystycznej: literaturę, muzykę, taniec, ruch sceniczny i plastykę. Kontakt z nim od najmłodszych lat pomaga rozwijać inteligencję emocjonalną dziecka. Współuczestnicząc w spektaklu rozwija się pod wieloma względami, a przygotowanie sztuki teatralnej może być tłem do nauki w każdej dziedzinie: ćwiczenia wymowy, edukacji społeczno-moralnej, przyrodniczej, pracy z emocjami, a także edukacji szkolnej.

Na przedstawienie pacynkowe „Pirat Brudnouchy”, w piątek 24 marca , uczennice z klasy 2b zaprosiły uczniów klas pierwszych. Dzieci oglądały przedstawienie o piratach, którzy nie bardzo lubią się myć. Jakie są skutki braku higieny, o tym przekonał się pirat Piotr. Żywa reakcja widzów i ciekawa formuła przedstawienia utwierdziła nas w przekonaniu, że warto w ten sposób przekazywać dzieciom wiedzę na temat zdrowia i higieny. O tym jak długo i jak zdrowo będziemy żyć, do pewnego stopnia decydujemy sami. W jaki sposób? Między innymi dbając o zdrowie i czyste środowisko wokół nas – bo każde działanie ma jakiś sens.

Na zakończenie były też tańce i aktywny udział widzów w zabawie z pokazywaniem gestów.

Organizatorki: M. Kokosza, A. Miezin

foto1

Przewiń na górę