Kreatywne czytanie – nasze lektury. 

Wpisane przez: p. M. Kokosza
Utworzono: 31 maj 2023
Odsłony: 287

 bajki11Książka jest jak ogród” to hasło XXII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, który odbędzie się w dniach 1–7 czerwca 2023 r. Hasło tegorocznego Tygodnia Czytania zostało zainspirowane starym chińskim przysłowiem: „Książka jest jak ogród, który można włożyć do kieszeni”.

W ramach XXII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom najmłodsi - uczniowie naszej szkoły - uczestniczyli w projekcie czytelniczym teatru Kamishibai w wykonaniu studentek PANS w Krośnie. Ta oryginalna forma przekazu pozwala doskonale łączyć obraz ze słowem, rozwijając wyobraźnię, język i kształtując dobre nawyki czytania.

Przekonały się o tym dzieci,  podziwiając i przeżywając sceny z lektur szkolnych. 

Z pewnością było to niezwykłe i inspirujące wydarzenie. Bardzo dziękujemy studentkom za zaangażowanie i pracę.

foto1

Przewiń na górę