Święto Szkoły - Festyn Szkolny 2023

Wpisane przez: p. J. Pająk-Cieśla
Utworzono: 12 czerwiec 2023

IMG 3990W tym roku trochę wcześniej, bo 27 maja 2023 w naszej szkole obchodziliśmy Święto Szkoły – Festyn Szkolny. Celem spotkania była jak zawsze integracja społeczności lokalnej oraz wspaniale spędzony czas na zabawie.

Impreza rozpoczęła się o godz. 9.00 i trwała ponad 4 godziny. Przez ten czas najmłodsi mogli korzystać z dmuchanych zjeżdżalni i trampolin. Można było sprawdzić swoje umiejętności w jeździe sprawnościowej na rowerze, czy rzutach do celu. Uczniowie mieli możliwość usiąść za kierownicą radiowozu i wypróbować policyjny sprzęt.  Niemało wrażeń dostarczyła również straż pożarna prezentując średni samochód specjalny z drabiną mechaniczną, do którego ustawiła się długa kolejka chętnych do wspinania się po linie.

W programie znalazły się też m.in. gry i zabawy integracyjne, pokazy wokalno-taneczne i teatralne dzieci, konkursy z nagrodami i rozgrywki sportowe. Duże zainteresowanie wzbudziły wszelkie formy plastyczne: malowanie twarzy i „Studio fryzur” oraz sprzedaż ceramicznych ozdób. W ofercie znalazł się również kiermasz książek, na którym można było znaleźć kolorowe bajki, baśnie, powieści, encyklopedie tematyczne.

Przygotowane i sprzedawane wypieki i desery, bigos i kiełbaski z rusztu, cieszyły się ogromnym powodzeniem.

Wspaniała zabawa możliwa była dzięki zaangażowaniu i współpracy wielu osób. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomagali – organizując stoiska, piekąc ciasta, przygotowując pyszne przekąski, napoje czy sponsorując fanty oraz tym, którzy swą obecnością uatrakcyjnili naszą imprezę.

Zapraszamy za rok!