Finał konkursu - "Poszukiwacze zaginionych baterii'

Wpisane przez: p. M. Hejnar
Utworzono: 25 czerwiec 2023
Odsłony: 325

nagroda3Dwudziestego czerwca, bieżącego roku, odbył się w Ogródku Jordanowskim  piknik ekologiczny.

W programie imprezy były między innymi warsztaty ekologiczne, gry, zabawy, konkursy, quizy oraz finał konkursu: „Poszukiwacze zaginionych baterii”.

W spotkaniu finałowym z rozdaniem nagród wzięli udział organizatorzy  z Wydziału Komunalnego Ochrony Środowiska na czele z Prezydentem miasta Krosna panem Piotrem Przytockim.

Nasza szkoła w konkursie ekologicznym, za który odpowiedzialni są pani Anita Kijowska, pani Anita Żywiec (1-3), i pan Mariusz Hejnar (4-8), zajęła w ostatecznym rozrachunku III miejsce, zbierając 729,00 kg. JEST TO NAJWIĘKSZA ILOŚĆ ZEBRANYCH BATERII ZE WSZYSTKICH SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI, A NAWET SZKÓŁ ŚRENICH W KROŚNIE. Trzecie miejsce wynika z średniej ilości dzieci w danej szkole. Dla porównania, SP 11, które zajęło pierwsze miejsce, zebrało 208,00 kg, a SP 7 (2 miejsce) 489,00 kg.

Należy w tym miejscu przede wszystkim wyróżnić dwóch uczniów, Kacpra Klamuta VIC (157,00 kg) – drugie miejsce w Krośnie (1 w szkole) i Jakuba Lenika IVA (136,00 kg) – trzecie miejsce w Krośnie (2 w szkole). Wyróżnionym został również przez Urząd Miasta Szymon Jurczyk VIII B (43,00 kg).

Ponadto do sukcesu naszej Szkoły przyczynili się: Bartłomiej Czelny VIII (17,50 kg) i Filip Bębenek IVA (17,50 kg) – ex aequo trzecie miejsce w szkole.

Wyróżnieni w szkole w klasach IV-VIII: Alan Kijowski VD – 16,20 kg, Marcin Broński VI A – 12,00 kg, Anna Patlewicz IVA – 7,00 kg, Jakub Puchalik VD – 6,00 kg, Piotr Goleń VD – 4,20 kg.

Na uwagę zasługuje cała klasa IVA, wychowawstwo pani Katarzyna Rygiel-Hałucha, która procentowo najliczniej wzięła udział w konkursie zbieraczy baterii.  

W klasach I – III: Pierwsze miejsce ex aequo zajęli: Kacper Dębiczak 2C (23,00 kg), Antoni Dusza (21,05 kg) i Amelia Hendzel (21,00 kg).

Drugie miejsce ex aequo: Szymon Urbański 1A (15,00 kg), Filip Niemczyk 2B (15,00 kg), i Magdalena Osieczko 1D (15,00 kg).

Trzecie miejsce ex aequo: Lena Barańska 2B (10,05 kg), Mikołaj Czekański 1A (9,00 kg), Milena Szczepanik 1D (9,00 kg).

Dyrekcja szkoły, wychowawcy, nauczyciele i odpowiedzialni za zbiórkę baterii dziękują wszystkim dzieciom, które choćby w najmniejszy sposób włączyły się do konkursu „Poszukiwaczy Zaginionych Baterii” i jednocześnie zachęcają, by w następnym roku jeszcze więcej dzieci przyłączyło się do tego jakże pięknego i ekologicznego dzieła.

foto1

Przewiń na górę