Poznaj Polskę 2023 - Pieniny

Wpisane przez: nauczyciel biologii
Utworzono: 15 październik 2023

pieniny2Uczniowie klasy Va pod opieką nauczycieli biologii i matematyki w dniu 11 października 2023 r. wzięli udział w wycieczce, której celem było zapoznanie się z krajobrazem Pienin, poznanie historii i walorów turystycznych okolicznych miejscowości, historii wydobycia ropy naftowej oraz integracja szkolna. Wycieczka prawie w całości sfinansowana była z projektu: „Poznaj Polskę 2023”.

Inne atrakcje w trakcie wyjazdu:

Muzeum Naftowe Magdalenka w Gorlicach

Zespół staromiejski w Starym Sączu

Wąwóz Homole w Jaworkach

Wjazd krzesełkowy na Górę Wdżar

Spacer w lesie w Pienińskim Parku Narodowym

Zamek w Czorsztynie i Niedzicy

Tor saneczkowy w Kluczkowcach

Rejs gondolami po Jeziorze Czorsztyńskim

Trasa wiodła też po niezwykle malowniczych terenach Pienińskiego Parku Narodowego. W trakcie spaceru podziwialiśmy piękne widoki, okazy różnych gatunków zwierząt, roślin, podziwialiśmy bioróżnorodność i poznaliśmy różne formy ochrony przyrody. Wycieczce towarzyszyła piękna pogoda, dobre humory i górskie krajobrazy.