„Stroiki, kartki i ozdoby wielkanocne" - regulamin

Wpisane przez: M. Zych
Utworzono: 16 luty 2015
Odsłony: 1845

pisanka     Wielkimi krokami zbliża się Wielkanoc – najradośniejsze, najbardziej wiosenne, kwitnące i pachnące Święta. To najwspanialsza okazja, by móc wykonywać wiele symboli, które w ludowych zwyczajach wiążą się z okresem poprzedzającym Święta Zmartwychwstania Pańskiego. Różnorodność materiałów i technik świadczyć mogą o ogromnej fantazji i pomysłowości twórców. Warto podtrzymywać tę piękną tradycję i w związku z tym zapraszamy do udziału w naszym konkursie na:

  • ozdoby wielkanocne w formie wianków, koszyczków, baranków, zajączków, kurczaczków, itp.;
  • pisanki, kraszanki, malowanki (inne techniki zdobienia jaj);
  • stroiki świąteczne;
  • kartki wielkanocne.

Zasady uczestnictwa:

  1. Konkurs skierowany jest do uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej;
  2. Uczestnicy mogą dostarczyć dowolną ilość prac.
  3. Oceniane będą wyłącznie własnoręcznie wykonane prace. Każda praca powinna być zaopatrzona w karteczkę z danymi autora tj. imię i nazwisko oraz klasa (wykonana estetycznie, drukowanym pismem).

PRACE PRZECHODZĄ NA WŁASNOŚĆ ORGANIZATORA I NIE PODLEGAJĄ ZWROTOWI.

Składanie prac do dnia 5 marca 2015r. (u koordynatora konkursu). Oceny prac dokona komisja konkursowa powołana przez organizatora. Oceniany będzie ogólny wyraz artystyczny, technika wykonania, dobór materiałów i pomysłowość. Podsumowanie konkursu odbędzie się w dniu 09.03.2015r.

Zapraszamy na wystawę prac i Kiermasz Wielkanocny w dniach 09.03.2015r. i 10.03.2015r.

ORGANIZATORZY:

MZSzOI w Krośnie

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 14

ul. Wojska Polskiego 45, Krosno

Koordynator: Małgorzata Zych

Przewiń na górę