W wiosce indiańskej

Wpisane przez: A. Hejnar
Utworzono: 20 czerwiec 2015
Odsłony: 1870

W wiosce indiańskiej      18 czerwca 2015 roku odbyła się wycieczka do Kunowej, która położona jest w powiecie jasielskim gminie Skołyszyn, gdzie znajduje się Wioska Indiańska "Hokka Hey" oraz Mini Zoo. W wycieczce uczestniczyły dwie klasy pierwsze: "E" i "C". Kierownikiem wycieczki była Pani Ewa Dereniowska. Na dzieci czekało wiele wspaniałych atrakcji. Po Zoo oprowadzał ich Wielki Wódz, który pokazał im wiele ciekawych zwierząt. Następnie zabrał je do Wioski Indiańskiej, gdzie mogły zobaczyć tradycyjne stroje Indian oraz oryginalne indiańskie namioty Tipi. Dzieci miały okazję pomalować sobie twarze oraz wykonać opaski indiańskie na głowę. Wódz opowiedział im opowieść o Łapaczu snów, który jest amuletem indiańskim przynoszącym szczęście. Wszyscy mogli spróbować swoich sił w rzucaniu obręczami na bizonie rogi, biegu w workach i przeciąganiu liny, przejść tor indiański, chodzić w nartach Indian oraz spacerować po rozpalonych węglach. Wielki Wódz zaprosił dzieci do wspólnego tańca indiańskiego przy muzyce. Rozpalił również wielkie ognisko, na którym upiekły się dla wszystkich pyszne kiełbaski. Na dzieci czekała też miła niespodzianka jaką była wielka dmuchana> zjeżdżalnia. Pod koniec Indianka zabrała dzieci na przejażdżkę kucykiem. Cały pobyt w wiosce umilał dzieciom pies Bastra, którego> bardzo polubiły. Na pożegnanie wszyscy kupili sobie indiańskie> pamiątki, przynoszące szczęście. Wycieczka bardzo podobała się> dzieciom, nauczycielom oraz rodzicom, więc na pewno zostanie im na długo> w pamięci.

foto

Przewiń na górę