Wolontariat 2015

Wpisane przez: opiekun SKW A. Żywiec
Utworzono: 26 czerwiec 2015
Odsłony: 2063

"Kiedy pomagamy innym,
wolintariat2015pomagamy sobie,
ponieważ wszelkie dobro,
które dajemy, zatacza koło
i wraca do nas."
Flora Edwards

      Każdy z nas może podarować swój czas i zaangażować się w niesienie pomocy potrzebującym. Akcji realizowanych w ramach działań Szkolnego Koła Wolontariatu było w tym roku szkolnym naprawdę sporo. Najbardziej jednak cieszy fakt, że w społeczności szkolnej znalazło się wielu uczniów, którzy bezinteresownie poświęcali swój wolny czas w podejmowaniu dodatkowych, pozaszkolnych działań, dając tym samym cząstkę samego siebie - dobre serce.

Nasze działania:

 

 • (X 2014)Kwesta na rzecz Krośnieńskiego Hospicjum w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza. Wolontariusze wraz z nauczycielami J.Cwynar i A.Żywiec zebrali i przekazali do organizacji 407 złotych.
 • (XI 2014) „Akcja Miś” - zbiórka maskotek dla Oddziału Maltańskiej Służby Medycznej. Zebraliśmy 165 maskotek, które następnie przekazaliśmy do Gimnazjum nr 5 w Krośnie.
 • W listopadzie i grudniu wolontariusze zachęcali uczniów do wsparcia ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Szlachetna paczka”. Przygotowali materiały informacyjne na temat zbiórki, ogłaszali ją w poszczególnych klasach. Akcja spotkała się z ogromnym zaangażowaniem nie tylko wśród uczniów, ale też rodziców, którzy sami przynosili dary dla najbiedniejszych osób mieszkających w naszym regionie. Zebraliśmy ogromną ilość artykułów spożywczych, słodyczy, środków czystości, ubrań, artykułów szkolnych.
 • W dniu 16 grudnia 2014 roku troje wolontariuszy wraz z opiekunami M.Kokoszą i A.Żywiec spotkali się z małymi pacjentami oddziału dziecięcego Podkarpackiego Szpitala im. Jana Pawła II w Krośnie. Podczas wizyty uczniowie przekazali każdemu z małych pacjentów zebrane w szkole książeczki, bajki, maskotki, które po leczeniu dzieci będą mogły zabrać ze sobą do domu.
 • Wszyscy uczniowie włączyli się w akcję „ zbieramy plastikowe nakrętki”, którą nasza szkoła realizuje od kilku już lat. W tym roku przekazywaliśmy nakrętki dla Emilki (dziewczynki chorej na mózgowe porażenie dziecięce z czterokończynowym niedowładem spastycznym) oraz dla Maksia (chłopca dotkniętego wadą rozwojową mózgu). Zbieranie plastikowych nakrętek ma pomóc dzieciom w zebraniu funduszy na rehabilitację.
 • Ogólnopolska Akcja „Pola nadziei” - Kwiat dla Ciebie, dla nas nadzieja. Pola Nadziei to międzynarodowy program realizowany wyłącznie przez Hospicja. Jest to szeroka akcja edukacyjna propagująca poczucie wspólnoty i solidarności z potrzebującymi, rozwijająca odruchy empatii i współczucia wobec chorych. 29.03. 2015 roku nasi uczniowie wraz z nauczycielami wzięli udział w kweście na rzecz krośnieńskiego hospicjum. Za każdy datek uczniowie wręczali żonkila. Osoby zaangażowane w realizację akcji oraz kwestę:
  Uczniowie: K.Kuschel, W.Raab, P.Żywiec, P.Kłos, A.Czabanowska, J.Majewska, J.Szajna, I.Bukowska,K.Czeluśniak, K.Brzezińska, M.Krauz, P.Kania, W.Szmyd, G.Markowicz, Z.Rymarz, N.Jodłowska, S.Stefanik, Z.Pelczar, Z.Brońska, M.Zielińska
  Nauczyciele: B.Zaława , U.Rymarz, K.Szmyd, J. Pająk-Cieśla, P.Karalus, M.Sawicka-Jodłowska, J.Cwynar, A.Żywiec, G.Wszelaki, A.Hejnar, K. Piątkowska.
 • Wielkanocna wizyta w szpitalu- okres świąteczny z pewnością najprzyjemniej spędzać w domu, ale chore dzieci nie zawsze mają taką możliwość. Chcąc choć trochę rozweselić najmłodszych podopiecznych szpitala, nasze wolontariuszki przybyły do nich ze świątecznymi życzeniami powrotu do zdrowia oraz pięknymi świątecznymi kolorowankami.
 • Słodki dzień Szkolnego Koła Wolontariatu - zebrane fundusze zostały w całości przekazano na najbardziej potrzebujących uczniów naszej szkoły.
 • 9-10 marca 2014r odbył się w naszej szkole Kiermasz wielkanocny. Prace i ozdoby wielkanocne wykonane pod kierunkiem nauczyciela plastyki p. A.Zych, oraz także te, wykonane w domu cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony rodziców. Dochód ze sprzedaży wielkanocnych ozdób został przeznaczony na wspieranie działań Koła Wolontariatu SPzOI . Zebrane kwoty przeznaczymy między innymi na refundację wycieczek szkolnych dla uczniów z rodzin najuboższych.
 • (IV 2014) Kwesta na rzecz Krośnieńskiego Hospicjum w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza. Wolontariusze wraz z nauczycielem P.Karalus zebrali i przekazali do organizacji 107 złotych.

Wszystkim zaangażowanym osobom serdecznie dziękuję za aktywność i wspieranie naszych inicjatyw.

foto

Przewiń na górę