Książki naszych marzeń

Wpisane przez: p. Agnieszka Miezin
Utworzono: 23 listopad 2015
Odsłony: 1766

1 copyNasza szkoła przystąpiła do programu "Książki naszych marzeń".

Wiosną 2015 roku w ramach tego projektu wzięliśmy udział w Ogólnopolskich Wyborach Książek, złożyliśmy wniosek i otrzymaliśmy środki na zakup nowych pozycji książkowych.

Program ma promować czytelnictwo wśród uczniów szkół podstawowych, gdyż to właśnie na tym etapie edukacyjnym książka spełnia najważniejszą rolę.

Od tego z jaką lekturą, budzącą zainteresowanie czy nie, uczeń zetknie się w podstawówce, zależy to, czy będzie chciał czytać w dorosłym życiu. Książki wybierane dla uczniów powinny więc rozbudzać ciekawość, wciągać, inspirować, wdrażać do nawyku czytania.

Realizowany przez MEN w 2015 r. program „Książki naszych marzeń” będzie przedpolem do realizowanego wspólnie z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego wieloletniego Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa (realizowanego w latach 2016-2020).

W związku z nowym zakupem, biblioteka szkolna ogłasza plebiscyt na najciekawszą książkę zakupioną w ramach programu.

Szczegóły w bibliotece.

                       Zapraszamy

2

Przewiń na górę