29 września Dzień Głośnego Czytania

Wpisane przez: A. Miezin, A. Urbanek, M. Kokosza

Jak co roku, nasza szkoła bierze udział w Ogólnopolskim Dniu Głośnego Czytania. W tym roku do głośnego czytania najmłodszym zaprosiliśmy uczniów klas trzecich, którzy wspólnie z dorosłymi przeczytali  następujące baśnie: Ali Baba, Piotruś Pan, Robin Hood. Każde spotkanie czytelnicze dedykowane było klasom pierwszym. To właśnie oni zaczynają przygodę z czytaniem. Uczniowie,  otrzymali pamiątkowe wklejki z zaletami czytania, które maja ozdobić ramką ulubionej lub wymyślonej przez siebie okładki książki.

Warto pamiętać, ze książki to najlepsze źródło wiedzy. Rozwijają wyobraźnię, pamięć, poszerzają słownictwo i znajomość gramatyki. Pozwalają przeżywać wspaniałe emocje, są dobrą okazją do budowania więzi w rodzinie i w szkole.

Święto to warto obchodzić każdego dnia, a książki czekają na każdego ucznia w szkolnej bibliotece.