Z życia szkoły

REGULAMIN ORGANIZACJI I FUNKCJONOWANIA KLAS SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 14 W KROŚNIE

W CZASIE EPIDEMII SARS-COV-2 – od 1 września 2020 r. uzgodniono i zaopiniowano pozytywnie przez
Radę Pedagogiczną i Radę Szkoły

w dniu 26.08.2020

jest dostępny Tutaj

Informacja dotycząca regulaminu i załączników ( w tym załącznika nr 1 dla rodziców uczniów) zostanie przesłana przez zakładkę WIADOMOŚCI w dzienniku elektronicznym LIBRUS przez wychowawców klas.

 

POBIERZ REGULAMIN TUTAJ

29 września Dzień Głośnego Czytania

Wpisane przez: A. Miezin, A. Urbanek, M. Kokosza
Odsłony: 343

Jak co roku, nasza szkoła bierze udział w Ogólnopolskim Dniu Głośnego Czytania. W tym roku do głośnego czytania najmłodszym zaprosiliśmy uczniów klas trzecich, którzy wspólnie z dorosłymi przeczytali  następujące baśnie: Ali Baba, Piotruś Pan, Robin Hood. Każde spotkanie czytelnicze dedykowane było klasom pierwszym. To właśnie oni zaczynają przygodę z czytaniem. Uczniowie,  otrzymali pamiątkowe wklejki z zaletami czytania, które maja ozdobić ramką ulubionej lub wymyślonej przez siebie okładki książki.

Warto pamiętać, ze książki to najlepsze źródło wiedzy. Rozwijają wyobraźnię, pamięć, poszerzają słownictwo i znajomość gramatyki. Pozwalają przeżywać wspaniałe emocje, są dobrą okazją do budowania więzi w rodzinie i w szkole.

Święto to warto obchodzić każdego dnia, a książki czekają na każdego ucznia w szkolnej bibliotece. 

foto1

Przewiń na górę