Z życia szkoły

REGULAMIN ORGANIZACJI I FUNKCJONOWANIA KLAS SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 14 W KROŚNIE

W CZASIE EPIDEMII SARS-COV-2 – od 1 września 2020 r. uzgodniono i zaopiniowano pozytywnie przez
Radę Pedagogiczną i Radę Szkoły

w dniu 26.08.2020

jest dostępny Tutaj

Informacja dotycząca regulaminu i załączników ( w tym załącznika nr 1 dla rodziców uczniów) zostanie przesłana przez zakładkę WIADOMOŚCI w dzienniku elektronicznym LIBRUS przez wychowawców klas

Podsumowanie października – Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych

Wpisane przez: p. A. Miezin, p. A. Urbanek
Odsłony: 143

foto1

            Jak co roku, nasza biblioteka w październiku – w miesiącu bibliotek szkolnych, organizuje cykl imprez popularyzujących bibliotekę, książkę i czytelnictwo. Szczególnie teraz zależy nam na powrocie naszych czytelników. Nauka zdalna spowodowała spadek czytelnictwa i zainteresowania biblioteką, dlatego przygotowałyśmy dla uczniów ofertę zachęcającą ich do powrotu do biblioteki i czytania. 

            „Kwadrans z biblioteką” na spotkanie czytelnicze zaprosiłyśmy uczniów klas 2 i 3. W trakcie zajęć uczniowie zapoznali się z nowościami, które przygotowałyśmy na wystawie „Polecam Ci książkę”. Znalazły się na niej nowe serie detektywistyczne, książki fantastyczne i przygodowe oraz te dla dzieci najmłodszych zgromadzone w dziale „Małe dzieciaki...rozrabiaki”. Uczniowie wybierali sobie książki oraz robili zdjęcia w naszej bibliotecznej fotobudce.

            Pierwszego października, uczniowie klasy 3c, odwiedzili Filie nr 6 Centrum Multimedialne KBP, gdzie poznali zbiory audiowizualne i zapoznali się z pracą biblioteki publicznej.

            Na początku miesiąca dla naszych pierwszaków zorganizowałyśmy lekcje biblioteczne oraz pasowanie na czytelnika naszej szkolnej biblioteki. Każdy uczeń wypożyczył sobie książkę i otrzymał kotylion przyjaciela książki.

            Czy znamy prawidłowe tytuły lektur, baśni, wierszy – o tym przekonałyśmy się na zajęciach „Galimatias z tytułami”, w której uczniowie klasy 2d zmierzyli się z pomylonymi tytułami utworów literackich.

            Prawdziwym hitem okazał się teatrzyk kamishibai – magiczny drewniany teatrzyk z kolorowymi obrazkami i tekstem umieszczonym z tylu ilustracji. Na „Calineczkę” w tym teatrzyku zaprosiłyśmy uczniów klas drugich. Po przedstawieniu uczniowie wypożyczali sobie książki, a klasa 2b z plasteliny lepiła tytułową Calineczkę.

            Podsumowując statystykę w październiku,  opracowałyśmy ranking czytelniczy, w którym wybrałyśmy najlepiej czytającą klasę, najlepszego czytelnika miesiąca oraz najlepszego czytelnika w każdej klasie.

Podajemy wyniki rywalizacji czytelniczej:

- w rankingu najlepiej czytającej klasy wygrała klasa 1b, która wypożyczyła 103 książki,

- czytelnikiem miesiąca został Stanisław Rapa,

- najlepszymi czytelnikami w poszczególnych klasach zostali:

1A- Zuzanna Topolska

1B- Mikołaj Wilk

1C- Nikodem Sacha

2A- Mikołaj Juszczak

2B- Michał Wolf

2C- Lena Rysz

2D- Julia Strzelczyk

3A- Wiktoria Przybylska

3B- Mateusz Pelczar

3C- Maksymilian Cierpisz

3D- Stanisław Rapa

Najlepsi czytelnicy otrzymali nagrody niespodzianki i brawa od całej klasy.

Statystyka wypożyczeń według klas.

Lp

Klasa

Liczba wypożyczeń

1.

  1A

  77

2.

  1B

  103

3.

  1C

  40

4.

  2A

  50

5.

  2B

  59

6.

  2C

  54

7.

  2D

  78

8.

  3A

  33

9.

  3B

  39

10.

  3C

  19

11.

  3D

  57

    

Najczęściej wypożyczane tytuły:

1. Kajtkowe przygody

2. Kaczor Donald

3. Dziady

4. Kubuś Puchatek

5. Tajemniczy ogród

6. Katarynka; Na wakacjach

7. W pustyni i w puszczy

8. Akademia pana Kleksa

9. Dziennik cwaniaczka

10. Mikołajek

Zapraszamy do biblioteki!

Przewiń na górę