Mała książka – Wielki człowiek

Wpisane przez: p. A. Miezin, p. P. Sęk

ksika14Instytut Książki rozpoczął kolejną edycję kampanii społecznej „Mała książka – wielki człowiek”, która została przygotowana z myślą o dzieciach rozpoczynających edukację w szkole podstawowej i stawiających swoje pierwsze kroki w nauce czytania.
W dniach 8.11.2022 i 9.11. 2022 w bibliotece odbyły się zajęcia „Uczymy się czytać litery, uczymy się czytać świat” przeznaczone dla uczniów klas pierwszych. Na zajęciach zaprezentowane zostały pakiety Wyprawek Czytelniczych, które otrzymał każdy uczeń. Pozycje te zapraszają pierwszoklasistów do odbycia niezwykłej przygody, jaką jest umiejętność rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy i zdania. Mamy nadzieję, że otrzymane książeczki zachęcą do częstego sięgania po książki i regularnego czytania zarówno samodzielnie jak i z udziałem najbliższych – rodziców, dziadków, opiekunów i nauczycieli.