Taniec, sport i świetna zabawa w bibliotece

Wpisane przez: p. A. Miezin
Odsłony: 68

ruch sport8Ruch jest jedną z najważniejszych potrzeb rozwojowych dziecka. Jest nieodzownym elementem poprawiania zdrowia, rozwijania sprawności i umiejętności, a także kształtowania odpowiednich nawyków w przyszłości. Wykorzystując wolną przestrzeń po zajęciach biblioterapeutycznych, zorganizowaliśmy w bibliotece zajęcia ruchowe i zabawy rytmiczne, które poprowadziła nasza uczennica Kornelia. Dziewczynka tańczy w jednym z krośnieńskich klubów tanecznych i chętnie pokazuje swoje umiejętności koleżankom.

Trening dzieci rozpoczęły od krótkiej rozgrzewki i rozciągania, następnie ćwiczyły siłę, gibkość, poczucie równowagi, koordynację ruchową i zwinność. Zajęcia zakończyły się ćwiczeniami uspokajającymi. Dobra zabawa bez nudy i czas spędzony z koleżankami bardzo się dzieciom podobał.

Ruch to świetna zabawa - tańcząc, czy ćwicząc wzmacniamy stawy, uwalniamy nagromadzone w ciele napięcia i pobudzamy wydzielanie endorfin. Każdemu naszemu uczniowi zalecamy taką właśnie formę spędzenia nadchodzących wakacji.

Bawcie się dobrze!!!

foto1

Przewiń na górę