Dzień otwarty – „W świecie baśni”.

Wpisane przez: p. Lucyna Jankiewicz- Sompel

dzien otwarty 18„Była sobie raz królewna..”….tą piękną kołysanką rozpoczął się w dniu 20.02.2017 roku kolejny Dzień otwarty w naszej szkole, tym razem pod hasłem „W świecie baśni”. Jak zwykle przygotowano dla miłych gości z przedszkola wiele ciekawych zajęć.

Na początek „bajkową” wiedzę maluchów sprawdziła wróżka Paulina, która zaprowadziła je na spotkanie z  Czerwonym Kapturkiem. Czerwony Kapturek wędrował przez ciemny las do chorej babci, nieświadomy tego, że czyha na niego groźny wilk.. Szumiały drzewa, śpiewały ptaki, mała dziewczynka wędrowała leśną dróżką zachwycając się przyrodą. Uczniowie klas III b i III c – integracyjnej,  przeobrazili się w postacie z bajki. Dzieci zaśpiewały piosenki, odegrały swoje role tak wspaniale, że wzbudziły i strach, i śmiech młodych widzów.. Na szczęście przygoda Czerwonego Kapturka i babci zakończyła się szczęśliwie, a wilk odpokutować musiał swoje winy w warszawskim zoo.

Po zakończeniu przedstawienia uczniowie zaśpiewali młodszym kolegom skoczne, radosne piosenki o szkole z baśni i o naszej szkole – „czternastce”.

I już wydawało się, że to koniec występów… Tymczasem na scenie pojawili się  młodzi artyści z klas V, którzy przedstawili scenki teatralne nawiązujące do mitologii greckiej. Wspaniałym akcentem popisów naszych uczniów okazał się taniec radosnych czarownic z klasy III d, które śpiewając  i przytupując przekonywały nas, że i złe czarownice można pokochać także.

Po zakończeniu występów, dzieci z przedszkola zaproszone zostały do sal lekcyjnych, świetlicy,  w których tworzyły ilustracje do bajek, konstruowały  gry bajkowe, uczestniczyły w Storytelling, grały w gry planszowe,  uczyły się języka angielskiego.

Atrakcji w „Świecie baśni” przygotowano wiele. Były tak zajmujące, iż nawet nie zauważyliśmy, że za oknami zapadł zmrok.. Zmęczone, ale zadowolone dzieci rozeszły się do domów… Być może zasypiając, za sprawą naszej, bajkowej krainy przeobraziły się w bohaterów baśni.. Być może zasypiały słuchając baśni czytanych przez ich rodziców..

Dziękujemy za to spotkanie. Było nam z Wami bardzo miło.

Zachęcamy dzieci sześcioletnie i siedmioletnie oraz ich rodziców do uczestnictwa w kolejnym spotkaniu, które odbędzie się w następny poniedziałek 27.02.2017 roku, pod hasłem „Pożegnanie karnawału”. Zapewniamy, że i tym razem czekać będzie na Was wiele niespodzianek.