Pożegnanie karnawału

Wpisane przez: P. Arleta Bałaban

1Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką  i zabawą, gdzie każdym  elementem tego okresu są bale karnawałowe. Bal karnawałowy dla dzieci to dzień niezwykły i długo oczekiwany. Tak też było u nas.

W dniu 27.02.2017 roku w naszej szkole  odbył się  Dzień otwarty, pod hasłem „Pożegnanie karnawału”. Przed balem przygotowano dla  naszych  miłych gości  wiele atrakcji. Były tańce integracyjne i  zabawy z balonikami oraz  gry i zabawy  po angielsku. Atrakcją tego dnia było malowanie twarzy – dzieci z radością ustawiały się w kolejce, a na ich twarzach pojawiały m.in. serduszka, kotki, słoneczka i wiele innych postaci.

Kiedy pojawiły się pierwsze rytmy wesołej muzyki, to wszystkie dzieci, z wielką ochotą rozpoczęły pląsy i tańce z panią wodzirej. Nasi goście  przebrali się za bohaterów bajek,  można było spotkać wróżki, królewny, delikatne motylki, rycerzy, strażaka, Spider-Mana, tygryska, pszczółkę ,…  nie sposób zliczyć i wymienić  wszystkie  postacie. Wszyscy bawili się znakomicie. Były „tańce  łamańce”, „pociąg”, „kaczuchy”. Wielką atrakcją dla dzieci podczas balu były zabawy z kolorowa chustą i liczne konkursy.  Pod koniec zabawy  wszystkie dzieci za piękne stroje otrzymały prezenty, a potem udały  się  na słodki poczęstunek.

Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały naszą szkołę. Bal umożliwił dzieciom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości.  Wspomnienia z tego balu na długo pozostaną w naszej pamięci.

Dziękujemy dzieciom i rodzicom za wspólną  zabawę, piękne stroje.