Andrzejkowe spotkanie uczniów klasy III c ze studentkami PWSZ w Krośnie.

Wpisane przez: p. L. Jankiewicz - Sompel

zdj1 copy

W dniu 23 listopada 2017 r., studentki pedagogiki PWSZ w Krośnie, pod opieką dr B. Lulek,  odwiedziły klasę III c - integracyjną. Przygotowały dla nich zabawy i wróżby Andrzejkowe. W pięknie udekorowanej przez nie klasie odbywały się tradycyjne wróżby Andrzejkowe. Andrzejki to wieczór wróżb odbywający się w wigilię święta św. Andrzeja, czyli w nocy z 29 na 30 listopada. Według dawnych wierzeń ta właśnie noc miała magiczną moc, uchylając wrota do nieznanej przyszłości. Dziś Andrzejki traktowane są jako wydarzenie pozwalające wprowadzać dzieci w świat obrzędowości. Taki właśnie cel przyświecał studentom, którzy przeprowadzili zajęcia z uczniami z naszej szkoły.    Nie zabrakło w nich zabawy w lanie wosku przez klucz, losowania przyszłych zawodów, wrzucania monet do wody, wędrówki butów. Wróżby przeplatane były tańcami oraz zabawami przy melodyjnej muzyce. Spotkanie uczniów ze studentkami dało dzieciom wiele radości, a studentkom z pewnością przyniosło nowe doświadczenia do przyszłej pracy. Dziękujemy !!!!