Magia świąt u drugoklasistów

Wpisane przez: p. Jolanta Sajdak, p. Magdalena Urbańska

magia 1

W tym roku szkolnym uczniowie z klas drugich, przygotowania do świąt rozpoczęli już od połowy grudnia. Dzieci z radością oddały się plastycznym robótkom. Malowały, wycinały, kleiły komponując przepiękne, kolorowe dekoracje bożonarodzeniowe, którymi ozdobiły salę. Wszyscy z przyjemnością zaangażowali się także w przystrojenie klasowej choinki własnoręcznie zrobionymi aniołkami, bombkami, dzwoneczkami i łańcuchami. Zaangażowanie zostało docenione przez organizatorów szkolnego konkursu plastycznego "Klasowa choinka".Każda klasa otrzymała dyplom i nagrodę za najpiękniejsze, świąteczne drzewko.Kolejnym świątecznym akcentem była przygotowana przez klasę IIa inscenizacja "Legenda o choince". Mali aktorzy wspaniale zaprezentowali się w odgrywanych przez siebie rolach. Dzięki nim dowiedzieliśmy się, skąd wzięła się tradycja ubierania choinek w naszych domach. W świąteczny nastrój wprowadziły nas również "Jasełka" w wykonaniu starszych kolegów i koleżanek.  W końcu nadszedł ten wyjątkowy dzień, w którym  zasiedliśmy do klasowej wigilii, przy odświętnie udekorowanym stole, zastawionym pysznymi daniami. Wspólny posiłek poprzedziło spotkanie w grupie wiekowej,  serdeczne życzenia, dzielenie się opłatkiem i kolędowanie. Pamiętając o tym, że święta to czas radości i obdarowywania się prezentami, nie zapomnieliśmy o  bezdomnych, czworonożnych przyjaciołach. Przekazaliśmy im sporo suchej karmy i przysmaków. Wielu uczniów, wspólnie ze swoimi rodzicami, włączyło się do akcji "Szlachetna paczka", ofiarując potrzebującym różnorodne produkty. To piękny gest płynący prosto z serca.