Lekcja stomatologii

Wpisane przez: p. Magdalena Urbańska

zdj1W ramach kontynuacji ogólnopolskiego programu edukacji stomatologicznej „Niesamowity świat higieny jamy ustnej”, przygotowanego przez ekspertów Instytutu Blend-a-med Oral-B, klasy II i III uczestniczyły w spotkaniu ze stomatologiem szkolnym Panią Marią Penar. Celem lekcji było wykształcenie wśród dzieci nawyków dbania o właściwą higienę jamy ustnej i zdrowego odżywiania się oraz utrwalenie sposobów i częstotliwości prawidłowego szczotkowania zębów. Po serii pytań sprawdzających wiedzę i wręczeniu niespodzianek za prawidłowe odpowiedzi, uczestnicy udali się na poczęstunek. Czekały na nich pyszne, kolorowe i zdrowe kanapkami przygotowane przez uczniów klasy III a i III b pod kierunkiem pani dietetyk podczas zajęć  "Śniadanie daje moc".