Europejski Dzień Logopedy w naszej szkole...

Wpisane przez: p. M. Kokosza
Odsłony: 1362

Europejski Dzień Logopedy w naszej szkole…

logopeda

Czyli o tym jak z gracją bawić się artykulacją….

W piątek 6 marca uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich uczestniczyli w specjalnych zajęciach logopedycznych. Mogli posłuchać na czym polega praca logopedy i dowiedzieć , jak dbać o prawidłową wymowę i w jaki sposób pracować nad ładnym językiem. Na rozgrzewkę z wielkim zainteresowaniem i niebywałym zaangażowaniem uczestnicy zajęć trenowali oddech poprzez rymowanki i wyliczanki. Z zapałem ćwiczyli technikę głośnego czytania, prezentując swe umiejętności indywidualnie i grupowo. Podkreślić należy ogromną dbałość i precyzję – bezbłędną wymowę, zachowanie rytmu, właściwą intonację, uważność na interpunkcję. Dzieci próbowały swych sił w trudnych łamańcach językowych. Łatwo nie było, ale za to wesoło i przyjemnie. Pięcioro uczniów z klas pierwszych wykonało gry logopedyczne na Konkurs Międzyszkolny. Życzymy im powodzenia i mocno trzymamy kciuki.

Grupowe zajęcia logopedyczne odbyły się także w ramach zajęć świetlicowych. Rozpoczęliśmy gimnastyką buzi i języka i ćwiczeniami oddechowo – fonacyjnymi. W ruch poszły wiatraczki i bańki mydlane, które cieszyły się ogromną popularnością i sprawiły dzieciom wielką frajdę. Wierszyki łamiące języki okazały się dla dzieci całkiem łatwa lekturą. Na koniec dzieci wzięły udział w aktywnym czytaniu bajeczki logopedycznej.

To był udany i pożyteczny dzień, którego wrażenia znajdą odzwierciedlenie w konkursie plastycznym na najciekawszy Plakat Logopedyczny.

Bardzo dziękuję wszystkim nauczycielom, którzy codziennie pracują z dziećmi. Zaangażowanie uczniów i ich umiejętności w zakresie wymowy są najlepszą wizytówką naszej pracy.

foto

Przewiń na górę