Niezwykłe miejsce- niezwykła lekcja

Wpisane przez: Wychowawcy kl III
Odsłony: 1928

Dzień Otwarty w MUZEUM PODKARPACKIM W KROŚNIE

niezwykle miejsce1Uczniowie klas III w dniu 14 września wyruszyli z wychowawcami na interesującą wycieczkę  na starówkę naszego miasta i do muzeum. Dzieci z zachwytem oglądały, czytały, zwiedzały sale zabytkowego Pałacu Biskupiego pełne gromadzonych od półwiecza dóbr kultury związanych z historią regionalną i unikalnych na skalę europejską zbiorów. Była to wspaniała lekcja dająca możliwość odkrywania, poznawania i podziwiania eksponatów, dzieł sztuki…

Największe wrażenie wywarła wystawa - Przeszłość Ożywiona prezentująca wykopaliska archeologiczne zlokalizowana wokół fragmentu oryginalnego muru obronnego Krosna z XIVw Trzeciaki poznały historię osadnictwa na terenie Podkarpacia od pierwszych śladów działalności człowieka po wczesne średniowiecze. Podziwiały też wystawę - Z dziejów miasta Krosna i Regionu obcując z historią Królewskiego Miasta Krosna od jej początków po współczesność. Kolejną atrakcyjną częścią niezwykłego miejsca- muzeum, która zapadła w pamięci dzieci była wystawa – Historia Oświetlenia będąca chlubą Krosna, ze względu na największą kolekcję lamp naftowych w Europie.  Z zachwytem patrzyły na szklane cudeńka wyeksponowane na wystawie- Szkło Podkarpackich Hut i zwiedziły Galerię Twórców Krośnieńskich XIX I XX w- malarstwo i rzeźba.

Na zakończenie zwiedzania dzieci zostały zaproszone przez zespół muzyki do wysłuchania utworów i tańców. Były rozbawione i bardzo zadowolone.

Muzeum to naprawdę niezwykłe i atrakcyjne miejsce.

Wychowawcy kl. III

kronika 0011