Eko zajęcia – wielkie wędrówki ptaków, czyli dlaczego i dokąd migrują ptaki – zajęcia świetlicowo-biblioteczne.

Wpisane przez: p. A. Miezin, p. J. Pająk-Cieśla
Odsłony: 651

ptaki10 W czwartek, 31 marca do biblioteki zaprosiłyśmy grupę świetlicową – dzieci z klasy 2c i 2d na eko - zajęcia. Tematem były wielkie wędrówki ptaków.
Wiele ptaków dwa razy do roku odbywa dalekie podróże, które nazywamy migracjami. Podczas zajęć dzieci zastanawiały się, dlaczego niektóre ptaki odlatują do ciepłych krajów jesienią i wracają wiosną. Przykładem takiej dalekiej wędrówki jest bocian biały i jaskółka dymówka. Uczniowie prześledzili trasę lotu tych długodystansowców, poznali budowę ptaków i odgadywali zagadki przyrodnicze.

W dalszej części zajęć zastanawialiśmy się wspólnie, dlaczego rośliny i zwierzęta trzeba chronić? Trzeba to robić, ponieważ niektóre zwierzęta i rośliny są bardzo rzadko spotykane. Jedną z przyczyn jest działalność człowieka, która powoduje niszczenie środowiska. Dzieci oglądały książki z zagrożonymi gatunkami, a następnie pracowały nad opisem ptaszków, które miały wykonać wykorzystując encyklopedie, słowniki i poradniki. Wysłuchały również kilku ciekawostek o ptakach i oglądnęły film edukacyjny.

foto1

Przewiń na górę