Światowy Dzień Ziemi w świetlicy.

Wpisane przez: p. J. Pająk-Cieśla
Odsłony: 595

ziemia3W piątek 22 kwietnia przypada Światowy Dzień Ziemi. W tym dniu na całym świecie odbywają się uroczystości, mające na celu promocję postaw proekologicznych.

W Polsce obchody Dnia Ziemi zapoczątkowane zostały w latach  90. XX wieku. W tym dniu szczególną uwagę zwraca się na kształtowanie świadomości dotyczącej planowania przyszłości naszej planety. Podkreśla się rolę człowieka w segregowaniu śmieci, sadzeniu drzew, oszczędzaniu wody, energii oraz innych czynnościach wpływających bezpośrednio na kondycję Ziemi.

Aby uczcić ten ważny dzień klasa 1a we środę 20 kwietnia wykonała rysunki i plakaty pod hasłem: ”Chrońmy ziemię”. Uczniowie obejrzeli projekcję filmu o segregacji odpadów oraz oszczędzaniu wody i energii oraz wysłuchali piosenki: „Ziemia to wyspa zielona”.

Oto niektóre z wykonanych prac:

foto1

Przewiń na górę