Zabawa dydaktyczno- ekonomiczna ,,W sklepie spożywczym"

Wpisane przez: p. Ewa Dereniowska
zabawa dydaktyczno ekonomiczna1W czwartek, 10 listopada 2016 r. w klasie 3 e pod kierunkiem p. Ewy Dereniowskiej odbyła się ciekawa ,,lekcja" w ramach zajęć pozalekcyjnych związana z programem ,,Ja i Ty w świecie pieniądza". Była to zabawa dydaktyczno- ekonomiczna ,,W sklepie spożywczym". W zabawie dzieci wykorzystały własne doświadczenia.

Karol- bankier, udzielał pożyczek na zakupy. Pierwsza sprzedawczyni- właścicielka sklepu Inga, zatrudniła drugą sprzedawczynię-kasjerkę Maję, ponieważ sama musiała zamawiać towar dla coraz większej liczby klientów.
Więcej towaru, więcej klientów, więcej pieniędzy w kasie.
Uczestnictwo dzieci w tych nietypowych zajęciach da możliwości samodzielnego dokonywania drobnych zakupów oraz rozsądnego gospodarowania pieniędzmi.