TURNIEJ MINI KOSZYKÓWKI 2018 ROZEGRANY Z OKAZJI 100-LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ

Wpisane przez: dyr Robert Guzik, p. Michał Musijowski
Odsłony: 1598

turniej minikoszykowki 34W sobotę 20 października 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 14 z Oddziałami Sportowymi i Integracyjnymi im. Polskich Olimpijczyków w Krośnie przy ul. Wojska Polskiego 45 odbył się turniej młodych adeptów koszykówki Akademii Junior Basket z okazji 100-LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ.

W składzie tego zespołu występują zawodnicy, którzy na co dzień uczą się w SP 14. W turnieju oprócz gospodarzy udział wzięły drużyny Dragons Basket Brzozów oraz MKS V LO Rzeszów. Trenerem krośnieńskiego zespołu był Michał Musijowski, a głównym sędzią zawodów Michał Baran – nauczyciele wychowania fizycznego w SP 14. Podczas turnieju rozegrano trzy mecze, a w każdym z nich było widać duże zaangażowanie i wielkie serce do gry małych zawodników.

Turniej był czasem zabawy i aktywnego uczestnictwa dzieci, ale jak w każdych zawodach, trzeba było wyłonić zwycięzców. Po dwóch wygranych, turniej na pierwszym miejscu ukończyli gospodarze:

Junior Basket Krosno – MKS V LO Rzeszów 29:17

Junior Basket Krosno – Dragons Basket Brzozów 20:8

Natomiast mecz pomiędzy gośćmi z Brzozowa i Rzeszowa, zakończył się nieznacznym zwycięstwem drużyny z Rzeszowa 28:25, która dzięki temu zwycięstwu zajęła drugie miejsce. Na najniższym stopniu podium uplasowała się drużyna Dragons Basket Brzozów.

MVP Turnieju został ogłoszony Cezary Chruściel (Junior Basket Krosno).

Po zakończeniu i rozdaniu dyplomów oraz pucharów dla wszystkich uczestników został zorganizowany obiad w szkolnej stołówce.

Dziękujemy wszystkim zawodnikom za udział, widzom za kibicowanie i organizatorom za zaangażowanie. Na uwagę zasługuje fakt, że zmagania najmłodszych koszykarzy oglądali z trybun między innymi Wiceprezydent Miasta Krosno Pan Bronisław Baran oraz Dyrektor Szkoły Pan Robert Guzik.

Kliknij aby obejrzeć relację z turnieju 

turniej

foto

Przewiń na górę