Wiosenne malowanie na szkle

Wpisane przez: p. Małgorzata Zych, p. Anita Żywiec, p. Anna Rzegocka, p. Anita Kijowska
Utworzono: 22 marzec 2017

warsztaty 8Jak zatrzymać wiosnę w szklance? Jak zamienić zwykły kawałek szkła w barwny witraż?  Tego wszystkiego dowiedzieliśmy się na warsztatach plastycznych, które odbyły się w naszej szkole w poniedziałek 20 marca.

Motywem przewodnim tegorocznych zajęć była wiosna – kwiaty, ptaki, motyle, akcenty wielkanocne. Jak się okazało, chętnych do udziału w warsztatach nie brakowało - mali i duzi artyści stawili się już przed czasem, gotowi do twórczych działań. Malowanie na szkle wydaje się być trudną sztuką, ale tak naprawdę wystarczy odrobina wyobraźni i precyzji, a nic nie jest przeszkodą. Reliefowe kontury szybko zapełniły się drobnymi plamkami specjalnych witrażowych farb, tworząc piękne, wielobarwne obrazki. Skończone dzieła dzieci z dumą zabierały do domu.

Tegoroczną wiosnę „czternastka” powitała, bez wątpienia, twórczo i radośnie.

Warsztaty malowania na szkle zostały tak ciepło przez wszystkich przyjęte, że z pewnością stworzymy jeszcze podobną imprezę.

Małgorzata Zych, Anita Żywiec,

Anna Rzegocka, Anita Kijowska