Sukces uczniów klasy VIII B w Międzynarodowym Konkursie Matematyczno-Fizycznym JUNIOR NABOJ.

Wpisane przez: p. Marta Czepiel
Utworzono: 27 listopad 2018
Odsłony: 213

klasa 8 b 623 XI 2018 r. w I Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. M. Kopernika w Krośnie odbył się  Międzynarodowy Konkurs Matematyczno-Fizyczny JUNIOR NABOJ dla uczniów klas VIII szkół podstawowych. Była to druga edycja w Polsce, a po raz pierwszy odbywała się w Krośnie.

W konkursie wzięło udział 16 drużyn szkół podstawowych z Krosna ( SP 4, SP 5, SP 6 -2 drużyny, SP 7, SP 8 – 2 drużyny, SP 10, SP 14-2 drużyny,  SP 15 i Katolicka SP Ks. Michalitów) oraz drużyny ze szkół podstawowych w Wiśniowej, w Posadzie Górnej i we Frysztaku.    Czteroosobowe drużyny ósmoklasistów rywalizowały w tym samym czasie, rozwiązując te same zadania z najlepszymi szkołami podstawowymi w Polsce i w Europie.

Naszą szkołę reprezentowały 2 drużyny:

Drużna A: Alicja Kosak - kl VIIIC, Patrycja Zborowska – kl VIIIa, Patrick Bajorski – kl. VIIId, Sebastian Kotowicz-kl VIIIC,

Drużyna B: Adam Głowacki, Mikołaj Kusiak, Patryk Michalski i Adam Przyprawa-uczniowie klasy VIII B.

Nietypowa formuła konkursu, rywalizacja na żywo wyzwalała ogrom pozytywnych emocji. Opiekunowie uczniów mogli obserwować zmagania na sali i na bieżąco śledzić wyniki swoich drużyn w porównaniu z innymi uczestnikami oraz z wynikami w Polsce i w Europie- dane bowiem były na bieżąco prezentowane i aktualizowane.

Najlepsi okazali się uczniowie naszej szkoły – drużyna B, która uzyskała I miejsce wśród szkół startujących w Krośnie i 25 miejsce w Polsce, drużyna A uzyskała VII miejsce.

Opiekunami dydaktycznymi uczniów byli: fizyka - p. Marta Czepiel, matematyka- p. Jolanta Lawera i p. Marzena Czepiel.

Opracowała: Marta Czepiel

foto

Przewiń na górę