Zabawy z gliną dla każdego

Wpisane przez: p. Justyna Krupa, p. Monika Hejnar-Litwin
Utworzono: 30 listopad 2018
Odsłony: 299

zabawy z glina2W każdy piątek o godz. 17.00 odbywają się zajęcia ceramiczne, w których biorą udział dzieci oraz młodzież.

Spotkania mają charakter zabawy z gliną, dzieci poznają jej właściwości poprzez formowanie i dotyk, pobudzając w ten sposób wyobraźnie i rozwijając zdolności manualne. Podczas zajęć uczestnicy poznają metody pracy z gliną oraz techniki ceramiczne: szkliwienie, modelowanie, lepienie z wałeczków itd.

W trakcie tych artystycznych spotkań powstaje wiele interesujących prac m.in. świeczniki, misy, praktyczne domowe przedmioty, ozdoby świąteczne. Wszystkie prace są wypalane w piecu ceramicznym. Warsztaty są dla naszych uczestników okazją do wyciszenia się, oderwania od rzeczywistości, relaksu i twórczego wyrażenia siebie. Są też okazją do nawiązania nowych relacji, ponieważ gościmy w naszej pracowni dzieci z różnych szkół i przedszkoli.

W związku z dużym zainteresowaniem naszymi warsztatami i ograniczoną liczbą miejsc, prosimy wszystkich chętnych o wcześniejsze zapisy w sekretariacie lub u Pań prowadzących (Monika Hejnar-Litwin, Justyna Krupa).

foto

Przewiń na górę