WSPÓLNE PATRIOTYCZNE ŚPIEWANIE PIEŚNI

Wpisane przez: p. B. Ślączka i p. K. Omachel-Cmok
Utworzono: 17 listopad 2019
Odsłony: 225

Płomień rozgryzie malowane dzieje

Skarby mieczowi spustoszą złodzieje

Pieśń ujdzie cało.”

 

Z okazji Święta Niepodległości 15 listopada 2019r. odbyło się w naszej szkole WSPÓLNE PATRIOTYCZNE ŚPIEWANIE PIEŚNI, Z KTÓRYMI SZLIŚMY DO NIEPODLEGŁOŚCI.

Koncert nawiązywał do tradycji z okresów rozbiorów i wojen, kiedy to w polskich domach spotykano się, aby wspólnie śpiewać i czytać poezję kultywując w ten sposób patriotyzm. Pieśni w trudnych chwilach podtrzymywały na duchu i zagrzewały do walki, wyznaczały rytm marszu, koiły samotność i tęsknotę za bliskimi. W czasach współczesnych to wyjątkowe lekcje historii i manifest pamięci. Chcieliśmy w ten sposób kontynuować najpiękniejsze polskie tradycje.

 

foto

Przewiń na górę