Z życia szkoły

Na prośbę  Wicemarszałka Województwa Podkarpackiego Piotra Pilcha, przekazujemy informację dotyczącą Programu wspierania młodzieży uzdolnionej

„Nie zagubić talentu” otwórz

 

 

 

Ważne informacje

Szanowni Rodzice Witam Państwa serdecznie.

Znaleźliśmy się w bardzo trudnym okresie. Mając na uwadze olbrzymie zagrożenie jakie niesie za sobą wirus SARS-CoV-2, który wywołuje chorobę COVID-19 kieruję do Państwa apel, by zwrócić szczególną uwagę, na pozostanie w domu uczniów, Państwa dzieci i pod żadnym pozorem nie opuszczanie przez nich domów. Oczywiście możliwe jest sporadyczne wyjście z domu, ale pod opieką Państwa z zachowaniem warunków szczególnej ostrożności. Niedopuszczalne jest gromadzenie się ich w czasie wolnym na obiektach sportowych, skateparku, czy w otwartych przestrzeniach bez zachowania zasad bezpieczeństwa. 

My, jako nauczyciele zrobimy wszystko, by zapewnić ciągłość nauczania w kształceniu on-line oraz dostosować dobór narzędzi przy tej formie kształcenia uwzględniając aktualne zalecenia medyczne odnośnie czasu korzystania z urządzeń (komputer, telewizor, telefon) i ich dostępności w domu, wiek i etap rozwoju uczniów, a także sytuację rodzinną uczniów. 

Od 25.03 do 10.04 rozporządzenie MEN wprowadziło ‘zdalne nauczanie’, w związku z tym; 

Dyrektor musi  ustalić z nauczycielami tygodniowy zakres materiału dla poszczególnych klas, uwzględniając m.in.: równomierne obciążenie ucznia zajęciami w danym dniu, zróżnicowanie tych zajęć czy możliwości psychofizyczne ucznia

Więcej informacji w artykule pt: Informacje dla rodziców i uczniów (Aktualności)

WSPÓLNE PATRIOTYCZNE ŚPIEWANIE PIEŚNI

Wpisane przez: p. B. Ślączka i p. K. Omachel-Cmok
Utworzono: 17 listopad 2019
Odsłony: 437

Płomień rozgryzie malowane dzieje

Skarby mieczowi spustoszą złodzieje

Pieśń ujdzie cało.”

 

Z okazji Święta Niepodległości 15 listopada 2019r. odbyło się w naszej szkole WSPÓLNE PATRIOTYCZNE ŚPIEWANIE PIEŚNI, Z KTÓRYMI SZLIŚMY DO NIEPODLEGŁOŚCI.

Koncert nawiązywał do tradycji z okresów rozbiorów i wojen, kiedy to w polskich domach spotykano się, aby wspólnie śpiewać i czytać poezję kultywując w ten sposób patriotyzm. Pieśni w trudnych chwilach podtrzymywały na duchu i zagrzewały do walki, wyznaczały rytm marszu, koiły samotność i tęsknotę za bliskimi. W czasach współczesnych to wyjątkowe lekcje historii i manifest pamięci. Chcieliśmy w ten sposób kontynuować najpiękniejsze polskie tradycje.

 

foto

Przewiń na górę