Z życia szkoły

Na prośbę  Wicemarszałka Województwa Podkarpackiego Piotra Pilcha, przekazujemy informację dotyczącą Programu wspierania młodzieży uzdolnionej

„Nie zagubić talentu” otwórz

 

 

 

Ważne informacje

Szanowni Rodzice Witam Państwa serdecznie.

Znaleźliśmy się w bardzo trudnym okresie. Mając na uwadze olbrzymie zagrożenie jakie niesie za sobą wirus SARS-CoV-2, który wywołuje chorobę COVID-19 kieruję do Państwa apel, by zwrócić szczególną uwagę, na pozostanie w domu uczniów, Państwa dzieci i pod żadnym pozorem nie opuszczanie przez nich domów. Oczywiście możliwe jest sporadyczne wyjście z domu, ale pod opieką Państwa z zachowaniem warunków szczególnej ostrożności. Niedopuszczalne jest gromadzenie się ich w czasie wolnym na obiektach sportowych, skateparku, czy w otwartych przestrzeniach bez zachowania zasad bezpieczeństwa. 

My, jako nauczyciele zrobimy wszystko, by zapewnić ciągłość nauczania w kształceniu on-line oraz dostosować dobór narzędzi przy tej formie kształcenia uwzględniając aktualne zalecenia medyczne odnośnie czasu korzystania z urządzeń (komputer, telewizor, telefon) i ich dostępności w domu, wiek i etap rozwoju uczniów, a także sytuację rodzinną uczniów. 

Od 25.03 do 10.04 rozporządzenie MEN wprowadziło ‘zdalne nauczanie’, w związku z tym; 

Dyrektor musi  ustalić z nauczycielami tygodniowy zakres materiału dla poszczególnych klas, uwzględniając m.in.: równomierne obciążenie ucznia zajęciami w danym dniu, zróżnicowanie tych zajęć czy możliwości psychofizyczne ucznia

Więcej informacji w artykule pt: Informacje dla rodziców i uczniów (Aktualności)

19-MEDALI w PŁYWANIU

Wpisane przez: dyr R. Guzik
Utworzono: 20 listopad 2019
Odsłony: 448

Dziewiętnaście medali zdobyli uczniowie klas sportowych VII i VIII w „Zimowych Mistrzostwach Okręgu Podkarpackiego w Pływaniu” Jest to niewątpliwy sukces uczniów naszej szkoły i trenera Piotra Heca. W dniach 16-17 listopada w Dębicy odbyły się dwudniowe zmagania o medale wśród zawodników Okręgu Podkarpackiego PZP, w których udział wzięło 236 zawodników z 19 klubów. Nasza szkołę reprezentowało 15 uczniów z klas VII i VIII sportowej o profilu pływanie.

Medale w poszczególnych konkurencjach zdobywali:

Ilona Stachowicz:

- 3 złote ( 100 grzbietem, 200 grzbietem, 400 dowolny)

- 2 srebrne ( 200 zmienny, 200 dowolny)

- 3 brązowe ( 100 dowolny, 100 zmienny, 50 grzbiet)

Claudia Mikiewicz:

- 3 złote ( 50, 100, 200- klasycznym)

Aleksandra Szelc:

- 4 srebrne (50 dowolny, 200 dowolny, 400 zmienny, 800 dowolnym)

- 2 brązowe ( 400 dowolnym, 100 dowolnym)

Kamil Stachowicz:

- 2 brązowe ( 100, 200 grzbiet)

Największym pechowcem drużyny okazał się Jakub Marszałek, który zajął 4 miejsce na 100 dowolnym i 5 na 50 motylkiem minimalnie przegrywając rywalizację o podium.

               W drużynie pływackiej reprezentującej SP14 i MOSiR WODNIK Krosno pływali poprawiając znacząco swoje „życiówki” również : Duda Natalia, Folcik Marceli, Kmiotek Patrycja, Kokosza Izabela, Marczak Martyna, Markowicz Jagoda, Marszałek Jakub, Mola Mikołaj, Nowak Maria, Pilecka Maja oraz Zygmunt Szymon.

Największą progresję - powyżej 120% osiągnęli Zygmunt Szymon (126% - 50 dowolnym), Marszałek Jakub (124% 100 klasycznym) i Stachowicz Kamil (121% - 100 dowolnym)

                              Wszystkim naszym reprezentantom gratulujemy wysokich wyników i znacznie poprawionych rekordów życiowych. Życzymy wszystkim dalszych sukcesów i wytrwałości w dążeniu do bycia lepszym każdego dnia.

Szczegółowe wyniki są dostępne na stronie www.megatiming.pl w zakładce okręgowe – Mistrzostwa okręgu Podkarpackiego.

 

foto

Przewiń na górę