Wpisane przez: Administrator
Utworzono: 13 marzec 2009
Odsłony: 8257

Spis treści

W dniu 11.03.2009 r. w Strzyżowie odbył się półfinał wojewódzki w pływaniu szkół podstawowych. W zawodach tych wzięło udział 12 drużyn chłopców i dziewcząt z województwa podkarpackiego. Naszą szkołę licznie reprezentowali uczniowie klas V i IV sportowej. Półtoraroczna praca z uczniami klasy V przyniosła już efekty. Tak chłopcy, jak i dziewczęta pokonali w bardzo dobrym stylu zawodników z innych szkół. Sztafety zajęły I miejsca pokonując drugie zespoły (Rzeszów) - chłopcy o 5 sekund, a dziewczęta o 3,5 sekundy. Indywidualnie również zwyciężali uczniowie z klasy V. Jak na V-klasistów, to olbrzymi sukces, ponieważ rywalizowali oni z kolegami z klas VI. Rywalizacja w finale wojewódzkim będzie zdecydowanie trudniejsza, bo konfrontacja nastąpi z takimi miastami jak Mielec, Dębica, czy Tarnobrzeg, a są to miejscowości, w których funkcjonują kluby pływackie z dużymi tradycjami. Mamy jednak nadzieję, że wśród naszych uczniów znajdą się tacy, którzy nawiążą równorzędną walkę!!

Wśród zawodników naszej szkoły nie zabrakło również czwartaków. Dziewczynki, jak na swój debiut zaprezentowały się bardzo dobrze, choć z góry wiadomo było, że nie jadą po sukcesy, lecz po naukę!! Również bardzo dobrze spisała się Aleksandra Gorzynik - uczennica klasy I szkoły Podstawowej, która zajęła 16 miejsce na 28 startujących, pokonując między innymi koleżanki z klasy IV sportowej. Oprócz sztafet, do finału wojewódzkiego awansowali indywidualnie zajmując I lub II miejsca: Paula Łysikowska i Aleksandra Misygar na 50 metrów klasykiem, Kamila Sznajder na 50 metrów dowolnym, Sylwia Gradowicz na 50 grzbietem, Aleksander Tkaczyk i Michał Młodecki na 50 dowolnym, Patryk Lasek na 50 motylkiem. Szanse na awans mają również Anna Bińczycka, która zajęła III miejsce na 50 klasykiem i Konrad Krukierek, który uplasował się również na miejscu III w kraulu. Regulamin przewiduje awans tylko dwóch zawodników z grup półfinałowych, ale spośród wszystkich półfinałów wystartują również czterej zawodnicy, którzy zajęli miejsca od 3 w dół, ale osiągnęli najlepsze czasy spośród startujących. Mamy nadzieję, że będą to nasi podopieczni. Gratulujemy wszystkim udziału w zawodach, a awansującym życzymy powodzenia i będziemy trzymać za nich kciuki w finale. Dołączamy również szczegółowe wyniki zawodów, przesłane przez organizatorów i kilka zdjęć zwycięzców. W skład sztafet weszli: chłopcy - Aleksander Tkaczyk, Michał Młodecki, Konrad Krukierek, Patryk Lasek, Maksymilian Szarota i Kamil Miśkowiec, dziewczynki - Paula Łysikowska, Maria Kundzierewicz, Sylwia Gradowicz, Klaudia Lange, Karolina Raś i Edyta Walciszewska.