Międzyszkolny Konkurs z Języka Angielskiego "Młody anglista"

Wpisane przez: Organizator konkursu Matylda Gronicka
Utworzono: 11 maj 2010

Spis treści

W naszej szkole został niedawno zorganizowany Międzyszkolny Konkurs z Języka Angielskiego „Młody Anglista”. Konkurs ten składał się z dwóch etapów:
1. etap – szkolny – uczniowie pisali w swoich szkołach, a ci, którzy uzyskali powyżej 60% punktów zakwalifikowali się do etapu międzyszkolnego;
2. etap – międzyszkolny – odbył się w dniu 23 kwietnia 2010 roku w Szkole Podstawowej nr 14 z Oddziałami Integracyjnymi w Krośnie.
 W drugim etapie wzięło udział 20 uczniów klas piątych i szóstych z krośnieńskich szkół podstawowych. W konkursie uczniowie mieli możliwość wykazania się swoją wiedzą z języka angielskiego w zakresie słownictwa, stosowania struktur gramatycznych, sytuacji z życia codziennego oraz wiadomości dotyczących geografii, historii i kultury krajów anglojęzycznych.

W drugim etapie wyłoniono zwycięzców, którymi zostali:
1. Kristen Fernandes – SP nr 8
2. Katharine Fernandes – SP nr 8
3. Jędrzej Habrat – SP nr 8
4. Karolina Raś, Anna Bińczycka – SP nr 14
5. Joanna Gałązka – SP nr 4

Uczniowie ci wykazali się doskonałą znajomością wyżej wymienionych zagadnień i uzyskali tytuł „Młodego Anglisty”. W dniu 7 maja 2010 roku odbyło się uroczyste wręczenie laureatom dyplomów i nagród w obecności Pani Dyrektor Alicji Szepelak. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i zapraszamy uczniów do uczestnictwa w kolejnych konkursach z języka angielskiego, o których będziemy informować. Poniżej przedstawiam listę finalistów II etapu konkursu oraz zdjęcia.

Galeria foto