Z życia szkoły

Na prośbę  Wicemarszałka Województwa Podkarpackiego Piotra Pilcha, przekazujemy informację dotyczącą Programu wspierania młodzieży uzdolnionej

„Nie zagubić talentu” otwórz

 

 

 

Ważne informacje

Szanowni Rodzice Witam Państwa serdecznie.

Znaleźliśmy się w bardzo trudnym okresie. Mając na uwadze olbrzymie zagrożenie jakie niesie za sobą wirus SARS-CoV-2, który wywołuje chorobę COVID-19 kieruję do Państwa apel, by zwrócić szczególną uwagę, na pozostanie w domu uczniów, Państwa dzieci i pod żadnym pozorem nie opuszczanie przez nich domów. Oczywiście możliwe jest sporadyczne wyjście z domu, ale pod opieką Państwa z zachowaniem warunków szczególnej ostrożności. Niedopuszczalne jest gromadzenie się ich w czasie wolnym na obiektach sportowych, skateparku, czy w otwartych przestrzeniach bez zachowania zasad bezpieczeństwa. 

My, jako nauczyciele zrobimy wszystko, by zapewnić ciągłość nauczania w kształceniu on-line oraz dostosować dobór narzędzi przy tej formie kształcenia uwzględniając aktualne zalecenia medyczne odnośnie czasu korzystania z urządzeń (komputer, telewizor, telefon) i ich dostępności w domu, wiek i etap rozwoju uczniów, a także sytuację rodzinną uczniów. 

Od 25.03 do 10.04 rozporządzenie MEN wprowadziło ‘zdalne nauczanie’, w związku z tym; 

Dyrektor musi  ustalić z nauczycielami tygodniowy zakres materiału dla poszczególnych klas, uwzględniając m.in.: równomierne obciążenie ucznia zajęciami w danym dniu, zróżnicowanie tych zajęć czy możliwości psychofizyczne ucznia

Więcej informacji w artykule pt: Informacje dla rodziców i uczniów (Aktualności)

„Królowa Śniegu On Ice”

Wpisane przez: p. Piotr Sęk
Utworzono: 14 kwiecień 2016
Odsłony: 1463

image5We wtorkowy poranek, już o 7:15, uczniowie klas IVa, IVb, IVc, Va, Vb, Vc i Vd wyjechali autokarami do Sanoka. Celem wyjazdu było przedstawienie na lodzie pod tytułem „Królowa Śniegu On Ice”, opracowane przez wybitną łyżwiarkę figurową na lodzie Olgę Kondraszową. Inscenizację wystawiła Moskiewska Rewia na Lodzie, a była to premiera tego spektaklu na Podkarpaciu.

Punktualnie o 9:15 nad taflą lodowiska Areny Sanok zapaliły się feerią barw kolorowe reflektory i rozbrzmiała muzyka. Artyści jazdy figurowej wyjechali na lód i rozpoczęło się wspaniała widowisko. W czasie spektaklu nie brakowało efektownych skoków oraz tańców w parach i solo. Inscenizacja wiernie oddawała pierwowzór baśni H. Ch. Andersena „Królowa Śniegu”. I jak w baśni zakończyła się pomyślnie pomimo wielu niebezpieczeństw i perypetii. Gerdzie udało się odzyskać Kaja z rąk niebezpiecznej Królowej Śniegu, a finałem widowiska był przepiękny pokaz odradzających się do życia róż.

Widzom bardzo spodobała się rewia na lodzie, czego dowodem były gromkie oklaski po zakończeniu spektaklu.

Opracowanie i zdjęcia: Piotr Sęk

foto

Przewiń na górę