Z życia szkoły

REGULAMIN ORGANIZACJI I FUNKCJONOWANIA KLAS SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 14 W KROŚNIE

W CZASIE EPIDEMII SARS-COV-2 – od 1 września 2020 r. uzgodniono i zaopiniowano pozytywnie przez
Radę Pedagogiczną i Radę Szkoły

w dniu 26.08.2020

jest dostępny Tutaj

Informacja dotycząca regulaminu i załączników ( w tym załącznika nr 1 dla rodziców uczniów) zostanie przesłana przez zakładkę WIADOMOŚCI w dzienniku elektronicznym LIBRUS przez wychowawców klas

Wycieczka do Strachociny i Sanoka

Wpisane przez: p. Elżbieta Juszczyk, p. Małgorzata Rodzeń
Odsłony: 1023

wycieczka 8

7 czerwca klasy: III a, III b i III d wybrały się na wycieczkę do Strachociny i Sanoka. Wycieczka była pielgrzymką do Sanktuarium Św. Andrzeja Boboli.

                              

Uczniowie wzięli udział w Mszy Świętej prowadzonej przez o. Tomasza Olejnika, a siostra zakonna opowiedziała dzieciom o życiu męczennika. Po wysłuchaniu ciekawej opowieści o życiu Świętego i ucałowaniu jego relikwii pojechaliśmy w dalsza drogę.

Drugim punktem wycieczki było zwiedzenie Skansenu w Sanoku. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od rynku galicyjskiego i jego pięknej zabudowy. Obejrzeliśmy różne typy chat , pocztę, zakład zegarmistrza, kuźnię, dwór i piękne cerkwie. Szczególne zainteresowanie wzbudziła chata, w której mieściła się szkoła wiejska. Dzieci obejrzały ciekawe eksponaty – stare podręczniki, mapy i przybory szkolne. Miały okazję usiąść w drewnianych ławkach i dotknąć starych tabliczek, na których pisano za pomocą rysików. Ciekawym eksponatem była rózga, często używana w ówczesnych czasach. Dzieci bardzo zainteresowała również postać Żyda grającego na katarynce. Dłuższą chwilę spędziliśmy też przy zagrodzie ze zwierzętami.                                                                                                                                                       
Po zakupie pamiątek,  czasie spędzonym na odpoczynku w cieniu drzew i krótkim posiłku, wróciliśmy do domu.

foto

Przewiń na górę