Z życia szkoły

REGULAMIN ORGANIZACJI I FUNKCJONOWANIA KLAS SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 14 W KROŚNIE

W CZASIE EPIDEMII SARS-COV-2 – od 1 września 2020 r. uzgodniono i zaopiniowano pozytywnie przez
Radę Pedagogiczną i Radę Szkoły

w dniu 26.08.2020

jest dostępny Tutaj

Informacja dotycząca regulaminu i załączników ( w tym załącznika nr 1 dla rodziców uczniów) zostanie przesłana przez zakładkę WIADOMOŚCI w dzienniku elektronicznym LIBRUS przez wychowawców klas

Klasy drugie z wizytą w gościnnym domu eRysia

Wpisane przez: p. Jolanta Sajdak, p. Magdalena Urbańska
Odsłony: 964

m1

Długo przygotowywaliśmy się do odwiedzin w leśnym domu Rysia eRysia. Najpierw w klasie, nasze Panie, uczyły nas o tym jakie rośliny i zwierzęta mieszkają w lesie. Dowiedzieliśmy się, że  w tym środowisku wszyscy od siebie zależą i nie mogą bez siebie żyć. Na  wspólnych zajęciach plastycznych wykonywaliśmy własne makiety lasu. Staraliśmy się sobie wzajemnie pomagać i doradzać, by prace prezentowały się okazale. Potem wybraliśmy się na wycieczkę do Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie, aby utrwalić swoją wiedzę i poznać Las Rysia eRysia. W centrum Edukacji Ekologicznej dowiedzieliśmy się na czym polega praca leśnika i jakie są zagrożenia lasu. Korzystaliśmy z mega  puzzli, tablic dźwiękowych, zestawów edukacyjnych takich jak tropy zwierząt, grzyby jadalne  i trujące. Spacerując ścieżkami ogrodu botanicznego oglądaliśmy naturalne okazy drzew i krzewów rosnących w polskich lasach, zbieraliśmy wielobarwne liście i odgadywaliśmy zagadki. Zajęcia   w bliskim otoczeniu przyrody były bardzo przyjemne i pouczające. 

foto

Przewiń na górę