Wizyta w straży

Wpisane przez: A. Bałaban
Odsłony: 194

straak

We wtorek 29 X uczniowie klasy II b z wychowawczynią wybrali się do Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie. Celem wizyty było poznanie pracy strażaków oraz trudności z jakimi spotykają się podczas służby. Strażacy ze szczególnym zaangażowaniem zaprezentowali uczniom wyposażenie wozów bojowych, a także sprzęty niezbędne podczas akcji ratunkowych. Ciekawym elementem spotkania było znalezienie się w pojeździe bojowym. Uczniowie wysłuchali opowieści o trudnej i niebezpiecznej pracy strażaków, dowiedzieli się w jakich okolicznościach można wezwać straż. Dowiedzieli się, że strażacy służą także pomocą podczas wypadków, na wysokościach , w rzekach i przy klęskach żywiołowych. Dzieci przez chwilę mogły wcielić się w rolę strażaka zakładając hełm. Z wycieczki drugoklasiści wrócili pełni niezapomnianych wrażeń i wiedzy na temat zagrożeń płynących z kontaktu z ogniem. Dzieci podziękowały za wizytę. 

foto

Przewiń na górę