Z życia szkoły

Na prośbę  Wicemarszałka Województwa Podkarpackiego Piotra Pilcha, przekazujemy informację dotyczącą Programu wspierania młodzieży uzdolnionej

„Nie zagubić talentu” otwórz

 

 

 

Ważne informacje

Szanowni Rodzice Witam Państwa serdecznie.

Znaleźliśmy się w bardzo trudnym okresie. Mając na uwadze olbrzymie zagrożenie jakie niesie za sobą wirus SARS-CoV-2, który wywołuje chorobę COVID-19 kieruję do Państwa apel, by zwrócić szczególną uwagę, na pozostanie w domu uczniów, Państwa dzieci i pod żadnym pozorem nie opuszczanie przez nich domów. Oczywiście możliwe jest sporadyczne wyjście z domu, ale pod opieką Państwa z zachowaniem warunków szczególnej ostrożności. Niedopuszczalne jest gromadzenie się ich w czasie wolnym na obiektach sportowych, skateparku, czy w otwartych przestrzeniach bez zachowania zasad bezpieczeństwa. 

My, jako nauczyciele zrobimy wszystko, by zapewnić ciągłość nauczania w kształceniu on-line oraz dostosować dobór narzędzi przy tej formie kształcenia uwzględniając aktualne zalecenia medyczne odnośnie czasu korzystania z urządzeń (komputer, telewizor, telefon) i ich dostępności w domu, wiek i etap rozwoju uczniów, a także sytuację rodzinną uczniów. 

Od 25.03 do 10.04 rozporządzenie MEN wprowadziło ‘zdalne nauczanie’, w związku z tym; 

Dyrektor musi  ustalić z nauczycielami tygodniowy zakres materiału dla poszczególnych klas, uwzględniając m.in.: równomierne obciążenie ucznia zajęciami w danym dniu, zróżnicowanie tych zajęć czy możliwości psychofizyczne ucznia

Więcej informacji w artykule pt: Informacje dla rodziców i uczniów (Aktualności)

Wizyta uczniów IIc w kręgielni

Wpisane przez: uczniowie klasy IIc
Odsłony: 324

Integracja i sport na kręgielni

            Dnia 30 października 2019 r., uczniowie klasy IIc integracyjnej spędzili czas na sportowo. Gościli bowiem na kręgielni ATOMsfera przy ul. Bursaki 45. Każdy z uczniów mógł skorzystać z krótkiej nauki gry w bowling oraz sprawdzić swoje umiejętności rzucając celnie do kręgli. Uczniowie rywalizowali pomiędzy sobą w dwóch grupach dziewcząt i chłopców pod czujnym okiem wychowawczyni klasy Pani Małgorzaty Wach. Uczniowie świetnie się bawili i każdy celny rzut sprawiał im wiele satysfakcji. Na zakończenie zajęć, w ramach regeneracji utraconych sił wszyscy zjedli pyszną pizze, robioną na miejscu. Po zakończeniu pobytu na kręgielni wszyscy uczniowie byli uśmiechnięci i zadowoleni, tak połączono dwa najważniejsze cele naszej szkoły czyli wychowanie poprzez sport i integracje.

foto

Przewiń na górę