Z życia szkoły

Na prośbę  Wicemarszałka Województwa Podkarpackiego Piotra Pilcha, przekazujemy informację dotyczącą Programu wspierania młodzieży uzdolnionej

„Nie zagubić talentu” otwórz

 

 

 

Ważne informacje

Szanowni Rodzice Witam Państwa serdecznie.

Znaleźliśmy się w bardzo trudnym okresie. Mając na uwadze olbrzymie zagrożenie jakie niesie za sobą wirus SARS-CoV-2, który wywołuje chorobę COVID-19 kieruję do Państwa apel, by zwrócić szczególną uwagę, na pozostanie w domu uczniów, Państwa dzieci i pod żadnym pozorem nie opuszczanie przez nich domów. Oczywiście możliwe jest sporadyczne wyjście z domu, ale pod opieką Państwa z zachowaniem warunków szczególnej ostrożności. Niedopuszczalne jest gromadzenie się ich w czasie wolnym na obiektach sportowych, skateparku, czy w otwartych przestrzeniach bez zachowania zasad bezpieczeństwa. 

My, jako nauczyciele zrobimy wszystko, by zapewnić ciągłość nauczania w kształceniu on-line oraz dostosować dobór narzędzi przy tej formie kształcenia uwzględniając aktualne zalecenia medyczne odnośnie czasu korzystania z urządzeń (komputer, telewizor, telefon) i ich dostępności w domu, wiek i etap rozwoju uczniów, a także sytuację rodzinną uczniów. 

Od 25.03 do 10.04 rozporządzenie MEN wprowadziło ‘zdalne nauczanie’, w związku z tym; 

Dyrektor musi  ustalić z nauczycielami tygodniowy zakres materiału dla poszczególnych klas, uwzględniając m.in.: równomierne obciążenie ucznia zajęciami w danym dniu, zróżnicowanie tych zajęć czy możliwości psychofizyczne ucznia

Więcej informacji w artykule pt: Informacje dla rodziców i uczniów (Aktualności)

Festiwal Logopedyczny 2014

Wpisane przez: p. M. Kokosza, p. A. Żywiec
Odsłony: 33999

01 20141213 1397056654„My się mówić boimy" - Edycja I - Czarodziejska magia słowa

     W dniu 10 grudnia 2014 roku w naszej szkole odbyła się I Edycja Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego „My się mówić nie boimy". W konkursie udział wzięło 34 uczniów z 5 krośnieńskich szkół podstawowych – SP 12, SP 10, SP 4, SP 14, SOSW. Celem konkursu jest rozbudzenie językowej twórczości u dzieci, szczególnie u tych z trudnościami w mówieniu, prezentacja umiejętności, okazja do sukcesu, wspólna praca logopedy, pedagoga, nauczycieli i rodziców nad rozwojem mowy dziecka. Międzyszkolne Jury oceniało prezentacje ustne utworów w wykonaniu dzieci. Przy ocenie brano pod uwagę wkład pracy nad prawidłową wymową, tempo, rytm, dykcję, interpretację oraz wrażenie artystyczne. Konkurs przebiegał na bardzo wysokim poziomie. Nagrody otrzymali:

I Nagroda – Jacek Mazur SP 4, Kacper Dobosz SP10
II Nagroda – Jagoda Markowicz, Karolina Gronicka, Damian Ukleja, Karol Carrella ( występ grupowy) SP 14,
Miłosz Bogdanowski SP14, Paulina Sypień, Kinga Szelc (występ grupowy) SP14
III Nagroda – Dominika Czelny SP14, Jagoda Głowińska SOSW

Wóróznienia
Maciej Głodzik SP 14
Monika Michalczyk SP 12
Michał Juszczyk SP 4
Karolina Lawera SP 14
Adam Krochmal SP14

Serdecznie gratulujemy uczniom i dziękujemy za pracę opiekunom. Życząc dalszych sukcesów zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu „My się mówić nie boimy"

foto

Przewiń na górę