Z życia szkoły

Szanowni Rodzice!

W związku z przywróceniem od 25 maja zajęć opiekuńczo-wychowawczych z możliwością prowadzenia zajęć dydaktycznych dla uczniów klas I-III oraz konsultacji na terenie szkoły ze wszystkich przedmiotów, w szczególności z tych przedmiotów, z których od 16 do18 czerwca będą zdawać egzamin ósmoklasisty i od 1 czerwca klas konsultacji ze wszystkich przedmiotów na terenie szkoły dla klas IV - VII przedstawiamy Państwu do zapoznania się z REGULAMI ORGANIZACJI ZAJĘĆ REWALIDACYJNYCH, EDUKACJI WCZESNOSZKOLNEJ I KONSULTACJI w Szkole Podstawowej nr 14 z Oddziałami Sportowymi i Integracyjnymi im. Polskich Olimpijczyków w Krośnie W CZASIE EPIDEMII SARS-COV-2 wraz z załącznikami.

W celu umożliwienia Państwu skorzystania z opcji wypełnienia w domu oświadczenia rodziców (załącznik nr 1 do regulaminu) zamieszczamy go do pobrania w wersji WORD.

1) oświadczenie rodzica otwórz

2) oświadczenie pracownika otwórz

3) regulamin organizacji zajęć rewalidacyjnych otwórz

4) procedura na wypadek zakażenia otwórz

5) procedura utrzymania w czystości pomieszczeń otwórz

Wszystkie potrzebne dokumenty znajdziecie poniżej w Aktualnościach.

 

 

Ważne informacje

Szanowni Rodzice Witam Państwa serdecznie.

Znaleźliśmy się w bardzo trudnym okresie. Mając na uwadze olbrzymie zagrożenie jakie niesie za sobą wirus SARS-CoV-2, który wywołuje chorobę COVID-19 kieruję do Państwa apel, by zwrócić szczególną uwagę, na pozostanie w domu uczniów, Państwa dzieci i pod żadnym pozorem nie opuszczanie przez nich domów. Oczywiście możliwe jest sporadyczne wyjście z domu, ale pod opieką Państwa z zachowaniem warunków szczególnej ostrożności. Niedopuszczalne jest gromadzenie się ich w czasie wolnym na obiektach sportowych, skateparku, czy w otwartych przestrzeniach bez zachowania zasad bezpieczeństwa. 

My, jako nauczyciele zrobimy wszystko, by zapewnić ciągłość nauczania w kształceniu on-line oraz dostosować dobór narzędzi przy tej formie kształcenia uwzględniając aktualne zalecenia medyczne odnośnie czasu korzystania z urządzeń (komputer, telewizor, telefon) i ich dostępności w domu, wiek i etap rozwoju uczniów, a także sytuację rodzinną uczniów. 

Od 25.03 do 10.04 rozporządzenie MEN wprowadziło ‘zdalne nauczanie’, w związku z tym; 

Dyrektor musi  ustalić z nauczycielami tygodniowy zakres materiału dla poszczególnych klas, uwzględniając m.in.: równomierne obciążenie ucznia zajęciami w danym dniu, zróżnicowanie tych zajęć czy możliwości psychofizyczne ucznia

Więcej informacji w artykule pt: Informacje dla rodziców i uczniów (Aktualności)

Roczny plan pracy

Wpisane przez: Nauczyciele Świetlicy
Odsłony: 1833

      Zajęcia świetlicowe prowadzone są zgodnie z planami miesięcznymi z rozbiciem na tygodniowe tematy kompleksowe. Do każdego tematu kompleksowego, dobrana jest taka tematyka poszczególnych zajęć, która poszerza wiedzę dzieci łącząc naukę z zabawą, a więc w najbardziej atrakcyjny dla uczniów sposób.

Miesiąc Tematy tygodniowe

Wrzesień

wrzesien

 • Witaj szkoło!
 • Bezpieczna droga do szkoły
 • Zbiory z sadu i ogrodu
 • Poznajemy nasze zainteresowania

Październik

pazdziernik

 • Moje miasto Krosno
 • Jesienne klimaty
 • Szkoła i jej pracownicy
 • Apetyt na zdrowie
 • Pamiętamy o tych, którzy odeszli

Listopad

listopad

 • Polska - nasza ojczyzna
 • Tydzień życzliwości
 • Zabawy andrzejkowe

Grudzień

grudzien

 • Barbórka/ piszemy listy do św. Mikołaja
 • Zaczarowany świat baśni i bajek
 • Tradycje i zwyczaje świąt bożego narodzenia

Styczeń

styczen

 • Witamy nowy rok
 • Palcem po mapie
 • Dla babci i dla dziadka
 • Wesoły karnawał / bezpieczne ferie

Luty

luty

 • Kim chcę zostać, gdy dorosnę
 • Świat w zimowej szacie

Marzec

marzec

 • 8 marca Dzień Kobiet
 • Bon ton – czyli o dobrym wychowaniu
 • Pierwsze zwiastuny wiosny
 • Kolorowy świat emocji

Kwiecień

kwiecien

 •  Tradycje i zwyczaje wielkanocne
 • Łamigłówki mądrej sówki
 • Świat zwierząt
 • Młodzi ekolodzy

Maj

maj

 • Majowe święta narodowe
 • Podróże kształcą
 • Legendy i podania ludowe
 • Łączy nas przyjaźń
 • Święto mojej mamy

Czerwiec

czerwiec

 •  Z książką odkrywamy świat
 • Sport to zdrowie
 • Pierwsza pomoc
 • Witajcie wakacje
Przewiń na górę