Erasmus+

Wpisane przez: p. Alicja Szepelak
Odsłony: 1176

Nasza szkoła po raz kolejny przystępuje do realizacji projektu międzynarodowego. Tym razem jest to projekt w ramach programu Erasmus+, Akcja 2, Edukacja Szkolna, Partnerstwa Strategiczne. Projekt "Graj ze mną i ucz mnie - tradycja i nowoczesność w aktywizującym nauczaniu", będzie realizowany przez 3 lata - 1.09.201 - 31.08.2018, przez 5 szkół. Głównym jego celem jest poprawa jakości kształcenia poprzez zastosowanie skuteczniejszych metod, rozwijanie inteligencji emocjonalnej w tym kompetencji psychologicznych i społecznych uczniów, budowanie dialogu międzykulturowego i międzypokoleniowego, efektywny rozwój zawodowy nauczycieli, poszerzenie i praktyczne wykorzystanie umiejętności językowych, rozwój świadomości w zakresie praktycznego korzystania z dostępnej technologii komunikacyjno - informacyjnej, wyrównanie szans edukacyjnych uczniów o specjalnych potrzebach, w trudnej sytuacji materialno – bytowej.

Obejmuje wiele różnorodnych zadań-mini projektów. Projekt " Graj ze mną i ucz mnie - tradycja i nowoczesność w aktywizującym nauczaniu" skierowany jest do uczniów w wieku od 6 do 15 lat ze szkół w Polsce, Włoszech, Hiszpanii, Turcji oraz na Cyprze - to około 1900 osób. W pracach przy realizacji projektu oprócz uczniów, wezmą udział nauczyciele, rodzice i seniorzy oraz pracownicy instytucji współpracujących ze szkołą.

Przyznane dofinansowanie (obejmuje wszystkich partnerów przez okres 3 lat):   195 000,00 euro

Uczestnicy projektu;

  • MZSzOI SP14 – Krosno- szkoła koordynująca
  • Szkoła Podstawowa Germasogeia – Cypr – nowy partner
  • ÇİFTEHAVUZLAR ORTAOKULU – szkoła w Stambule - Turcja (inna niż w poprzednim projekcie, część nauczycieli z poprzedniego projektu)
  • CEIP JOSE RODRIGUEZ CRUZ – szkoła z Hiszpanii – nowy partner
  • Cosmo Guastella – szkoła na Sycylii – Włochy – partner z poprzedniego projektu
Przewiń na górę