Z życia szkoły

Na prośbę  Wicemarszałka Województwa Podkarpackiego Piotra Pilcha, przekazujemy informację dotyczącą Programu wspierania młodzieży uzdolnionej

„Nie zagubić talentu” otwórz

 

 

 

Ważne informacje

Szanowni Rodzice Witam Państwa serdecznie.

Znaleźliśmy się w bardzo trudnym okresie. Mając na uwadze olbrzymie zagrożenie jakie niesie za sobą wirus SARS-CoV-2, który wywołuje chorobę COVID-19 kieruję do Państwa apel, by zwrócić szczególną uwagę, na pozostanie w domu uczniów, Państwa dzieci i pod żadnym pozorem nie opuszczanie przez nich domów. Oczywiście możliwe jest sporadyczne wyjście z domu, ale pod opieką Państwa z zachowaniem warunków szczególnej ostrożności. Niedopuszczalne jest gromadzenie się ich w czasie wolnym na obiektach sportowych, skateparku, czy w otwartych przestrzeniach bez zachowania zasad bezpieczeństwa. 

My, jako nauczyciele zrobimy wszystko, by zapewnić ciągłość nauczania w kształceniu on-line oraz dostosować dobór narzędzi przy tej formie kształcenia uwzględniając aktualne zalecenia medyczne odnośnie czasu korzystania z urządzeń (komputer, telewizor, telefon) i ich dostępności w domu, wiek i etap rozwoju uczniów, a także sytuację rodzinną uczniów. 

Od 25.03 do 10.04 rozporządzenie MEN wprowadziło ‘zdalne nauczanie’, w związku z tym; 

Dyrektor musi  ustalić z nauczycielami tygodniowy zakres materiału dla poszczególnych klas, uwzględniając m.in.: równomierne obciążenie ucznia zajęciami w danym dniu, zróżnicowanie tych zajęć czy możliwości psychofizyczne ucznia

Więcej informacji w artykule pt: Informacje dla rodziców i uczniów (Aktualności)

Inauguracja Roku Olimpijskiego

Wpisane przez: Marzena Pelczar
Odsłony: 3553

      W niedzielę 30.03. odbyła się Inauguracja Roku Olimpijskiego w Krośnie. Na dziedzińcu PWSZ w Krośnie, obok Kolegium Pigonianum głosząc hasło „Krosno pozdrawia Olimpijczyków” władze naszego miasta wraz z władzami uczelni i zaproszonymi gośćmi (wśród nich Robert Korzeniowski) otworzyli rok olimpijski. Uczniowie naszej szkoły – jak przystało na szkoły imienia Polskich Olimpijczyków tworzyli najliczniejszą reprezentację młodzieży spośród szkół krośnieńskich.

Na znak solidarności z olimpijczykami, uczniowie krośnieńskich szkół stworzyli gwieździstą sztafetę polegającą na tym, że z każdej ze szkół krośnieńskich wybiegły reprezentacje, które połączyły się na dziedzińcu PWSZ w jedną grupę. Tu uczeń naszego gimnazjum – Maciej Rohan odczytał apel olimpijski, poczet sztandarowy złożony również z uczniów naszej szkoły (Kinga Bik, Aleksandra Borek i Mateusz Kopacz) wciągnęli flagę olimpijską na maszt w trakcie hymnu olimpijskiego, a na zakończenie części oficjalnej czterokrotny złoty medalista olimpijski Robert Korzeniowski wraz z Prezydentem Miasta Piotrem Przytockim wypuścili gołębie na znak pokoju i solidarności z ideami olimpijskimi. Po części oficjalnej zastępca prezydenta Pan Bronisław Baran zaprosił zgromadzonych do udziału w chodzie z Robertem Korzeniowskim po rynku krośnieńskim. Po honorowej rundzie VIP-ów na starcie stanęli uczniowie szkół. W obu kategoriach – męskiej i żeńskiej triumfowali nasi uczniowie: Izabela Smolik (I miejsce), i Paula Oktabska (II miejsce). Wśród chłopców 1 był Maksymilian Szarota, a drugi Aleksander Tkaczyk. Następnie na start stanęli profesjonaliści. Robert Korzeniowski, jak przystało na gwiazdę sportu, wykazał hart ducha i do ostatniego chętnego rozdawał autografy. Ta impreza tak dla uczniów jak i dla mieszkańców Krosna pozostawi z pewnością niepowtarzalne wrażenie.

foto1

Przewiń na górę