Z życia szkoły

Na prośbę  Wicemarszałka Województwa Podkarpackiego Piotra Pilcha, przekazujemy informację dotyczącą Programu wspierania młodzieży uzdolnionej

„Nie zagubić talentu” otwórz

 

 

 

Ważne informacje

Szanowni Rodzice Witam Państwa serdecznie.

Znaleźliśmy się w bardzo trudnym okresie. Mając na uwadze olbrzymie zagrożenie jakie niesie za sobą wirus SARS-CoV-2, który wywołuje chorobę COVID-19 kieruję do Państwa apel, by zwrócić szczególną uwagę, na pozostanie w domu uczniów, Państwa dzieci i pod żadnym pozorem nie opuszczanie przez nich domów. Oczywiście możliwe jest sporadyczne wyjście z domu, ale pod opieką Państwa z zachowaniem warunków szczególnej ostrożności. Niedopuszczalne jest gromadzenie się ich w czasie wolnym na obiektach sportowych, skateparku, czy w otwartych przestrzeniach bez zachowania zasad bezpieczeństwa. 

My, jako nauczyciele zrobimy wszystko, by zapewnić ciągłość nauczania w kształceniu on-line oraz dostosować dobór narzędzi przy tej formie kształcenia uwzględniając aktualne zalecenia medyczne odnośnie czasu korzystania z urządzeń (komputer, telewizor, telefon) i ich dostępności w domu, wiek i etap rozwoju uczniów, a także sytuację rodzinną uczniów. 

Od 25.03 do 10.04 rozporządzenie MEN wprowadziło ‘zdalne nauczanie’, w związku z tym; 

Dyrektor musi  ustalić z nauczycielami tygodniowy zakres materiału dla poszczególnych klas, uwzględniając m.in.: równomierne obciążenie ucznia zajęciami w danym dniu, zróżnicowanie tych zajęć czy możliwości psychofizyczne ucznia

Więcej informacji w artykule pt: Informacje dla rodziców i uczniów (Aktualności)

Zostań małym olimpijczykiem

Wpisane przez: Marzena Pelczar
Odsłony: 3005
     06 lutego 2008 r. w Miejskim Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Krośnie miało miejsce spotkanie z Pawłem Zygmuntem i jego żoną Katarzyną Zygmunt. Impreza ta  odbyła  się w ramach edukacyjnej akcji „Zostań Małym Olimpijczykiem”, której głównym założeniem jest oddziaływanie poprzez autorytety gwiazd sportu, ludzi wybitnych - na budowanie wysokiej samooceny wśród dzieci i młodzieży oraz popularyzacja sportu i idei olimpijskiej w naszym społeczeństwie.
Spotkania , na które składały się prezentacje multimedialne, filmy, konkursy odbyły się w dwóch grupach wiekowych – SP i G. Młodzież naszej szkoły mogła zapoznać się z historią igrzysk olimpijskich, z wartościami i ideami olimpijskimi.  Cieszy nas fakt, że akcję tą propagował tak wybitny sportowiec z Podkarpacia. Przypominamy, że Paweł Zygmunt to Medalista Mistrzostw Świata i Europy w Łyżwiarstwie Szybkim. Olimpijczyk z Lillahammer 1994, Nagano 1998, Salt Lake City 2002, Turynu 2006, aj jego żona Katarzyna Zygmunt jest m.in. Sędzią Międzynarodowym w Hokeju na Lodzie, komentatorem TVP podczas Igrzysk Olimpijskich Turyn 2006. Mamy nadzieje, że impreza ta to początek współpracy naszej szkoły z Polskimi Olimpijczykami!

foto1

Przewiń na górę