Pierwszaki czytają Tuwima - spotkanie czytelnicze z poetą i jego wierszami.

Wpisane przez: p. A. Miezin, p. M. Kokosza
Utworzono: 10 marzec 2021

Nasi uczniowie z klas pierwszych rozpoczęli już przygodę z czytaniem. Aby ułatwić im doskonalenie tej trudnej umiejętności i pokazać jej zalety w piątek 26 lutego odbyło się spotkanie czytelnicze – Julian Tuwim i jego wiersze. Uczniowie klas pierwszych w swoich salach przygotowali i pokazali własne interpretacje znanych i mniej znanych utworów Tuwima. Spotkanie nie było takie zwyczajne. Dzieci poznały bowiem biografię poety, ciekawostki z jego życia i twórczości. Uczniowie wraz z wychowawcami przygotowali piękne prezentacje utworów, prezentując swe umiejętności z zakresu głośnego czytania indywidualnie i grupowo. Ciekawe rekwizyty do recytacji i inscenizacji wierszy „Idzie Grześ przez wieś”, „Okulary” czy „Rzepka” dały wyraz inwencji twórczej naszych wychowanków. Nie lada wyzwaniem było wspólne, chóralne czytanie Lokomotywy, które jednocześnie stało się dobrą zabawą. Dzieci poradziły sobie znakomicie. Organizatorzy zaś przygotowali dla wszystkich uczniów pamiątkowe zakładki i quiz ze znajomości lektury.

Spotkanie dostarczyło wszystkim wielu pozytywnych emocji i wrażeń. Wartości  z nawyku systematycznego czytania z pewnością przyniosą wiele korzyści w przyszłości.