Z życia szkoły

REGULAMIN ORGANIZACJI I FUNKCJONOWANIA KLAS SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 14 W KROŚNIE

W CZASIE EPIDEMII SARS-COV-2 – od 1 września 2020 r. uzgodniono i zaopiniowano pozytywnie przez
Radę Pedagogiczną i Radę Szkoły

w dniu 26.08.2020

jest dostępny Tutaj

Informacja dotycząca regulaminu i załączników ( w tym załącznika nr 1 dla rodziców uczniów) zostanie przesłana przez zakładkę WIADOMOŚCI w dzienniku elektronicznym LIBRUS przez wychowawców klas

Narodowe Czytanie „Moralności pani Dulskiej”

Wpisane przez: p. E. Klocek
Utworzono: 10 wrzesień 2021
Odsłony: 64

W bieżącym roku mija 9. rocznica Narodowego Czytania. Tym razem dziełem, którego tekst rozbrzmiewał w wielu instytucjach kulturalnych i oświatowych, była komedia Gabrieli Zapolskiej „Moralność pani Dulskiej”.

Nasza szkoła po raz dziewiąty wzięła udział w akcji propagującej czytelnictwo. Wydarzenie miało miejsce 7 września 2021 r. Koordynatorem akcji była pani Dorota Dynowska.

Czytanie najwybitniejszego dzieła pisarki tworzącej w dobie Młodej Polski rozpoczęła pani dyrektor Alicja Szepelak, a uczniowie przez radiowęzeł  z uwagą słuchali fragmentów utworu opowiadającego historię, jaka wydarzyła się w kamienicy zamieszkiwanej przez tytułową bohaterkę wraz z rodziną oraz lokatorów i służbę. Następnie młodzież z klas siódmych i  ósmych poznawała na lekcjach wybrane fragmenty komedii satyrycznej. Czytanie tekstu nie tylko miało na celu spotkanie z lekturą, ale również służyło uwrażliwieniu młodego pokolenie na problem zła, obłudy, zakłamania, które należy zwalczać. Wydźwięk Narodowego Czytania to zdecydowany sprzeciw wobec „dulszczyzny”.

foto

 

Przewiń na górę