Z życia szkoły

REGULAMIN ORGANIZACJI I FUNKCJONOWANIA KLAS SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 14 W KROŚNIE

W CZASIE EPIDEMII SARS-COV-2 – od 1 września 2020 r. uzgodniono i zaopiniowano pozytywnie przez
Radę Pedagogiczną i Radę Szkoły

w dniu 26.08.2020

jest dostępny Tutaj

Informacja dotycząca regulaminu i załączników ( w tym załącznika nr 1 dla rodziców uczniów) zostanie przesłana przez zakładkę WIADOMOŚCI w dzienniku elektronicznym LIBRUS przez wychowawców klas.

 

POBIERZ REGULAMIN TUTAJ

Narodowe Święto Niepodległości w naszej szkole

Wpisane przez: p. B. Ślączka, p. M. Rodzeń
Utworzono: 15 listopad 2021
Odsłony: 742

flaga    Dzień 11 listopada przypomina nam, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie są dane na zawsze, lecz należy wciąż dbać o te wartości i stale je pielęgnować.

   Obchody Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole rozpoczęły się 10 listopada odśpiewaniem hymnu państwowego w ramach akcji ,,Szkoła do hymnu”.

  Uczniowie klasy VIII b i II b przygotowali audycję, w czasie której  przypomniana została historia niewoli naszej ojczyzny, począwszy od dnia, kiedy Polska przestała istnieć na mapie Europy jako niepodległe państwo, przez dzieje tragicznej walki naszego narodu o wyzwolenie, aż po dzień odzyskania niepodległości. Przekazywane treści były przeplatane patriotycznymi pieśniami i recytacjami wierszy.

  W rocznicę odzyskania niepodległości pamiętajmy o tych, którzy polegli w obronie Ojczyzny. Szanujmy to,  co zawdzięczamy naszym przodkom i zawsze bądźmy dumni z tego, że jesteśmy Polakami.

Fotorelacja:

foto1

 https://youtu.be/zrld2cmnix0

 https://youtu.be/dXYX5iFJYkM

Przewiń na górę