DZIECI DZIECIOM Z UKRAINY: JEST MA NADZIEJA!

Wpisane przez: p. M. Hejnar
Utworzono: 04 kwiecień 2022

ukraina 1

Posłuchałeś? Przeczytałeś? Jeżeli się spodobało to daj łapkę w górę, zasubskrybuj i przekaż Dobrą Nowinę dalej, udostępniając piosenkę innym.

Kategoria: NASZE NIEBIESKIE SKRZATY, dziecięca piosenka religijna, Pomoc Ukrainie, paruzja.

Oryginalny tytuł: Jest ma Nadzieja – muz. i sł. Mariusz Hejnar + karaoke.

Nagrania dokonano 14.03.2022 r.

Nasze Niebieskie Skrzaty w sposób szczególny pragną podziękować wszystkim pedagogom i dzieciom z Naszej Szkoły, które w jakikolwiek w sposób zaangażowały się w pomoc tonącej w wojnie Ukrainie.

Ponadto dziękujemy  Wojtkowi Inglotowi (instrumenty klawiszowe), Rodzicom i Dyrekcji SP 14 w Krośnie, oraz Pawłowi Okoniewskiemu (realizacja dźwięku).

W teledysku wykorzystano króciutki fragment filmu z serii Księga Ksiąg: „Daniel i Sen Nabuchodonozora”.  Bardzo dziękujemy!

Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 14 z Krosna dedykują tę piosenkę rówieśnikom z Ukrainy, oraz wszystkim dzielnym sercom walczącym o wolność z brutalnym najeźdźcą. Ufając, że wszyscy doczekamy Dnia, o którym tak pięknie mówi ostatnia Księga Pisma świętego:

„Oto przybytek Boga z ludźmi: i zamieszka wraz z nimi, i będą oni Jego ludem, a On będzie "Bogiem z nimi". I otrze z ich oczu wszelką łzę, a śmierci już odtąd nie będzie. Ani żałoby, ni krzyku, ni trudu już odtąd nie będzie, bo pierwsze rzeczy przeminęły», Ap 21, 3-4.

Śpiewaj ze Skrzatami:

D ADAD

1.Obiecał naszym Ojcom, obiecał wszakże nam,

Że da nam Swe Królestwo i nie opuści nas (zob. Hbr 11, 8-16).

DAGDDAGD

I pomóż cierpiącym, nam wszystkim pomóż też,

O Tarczo Abrahama, w opiece zawsze miej!

DGADAD

Ref. Jest ma Nadzieja, Jezus zbawił świat,

Jest ma Nadzieja, On przyjdzie jeszcze raz!

2. O Święty Izraela, Jedyny Boże nasz,

Na Ołtarz i Baranka, Ty zawsze, zawsze patrz (zob. Hbr 13, 10; Ap 6, 9).

I dotknij mego serca, do Serca przytul mnie,

O Tarczo Abrahama, bym nie opuścił Cię!

Pięknie zaśpiewały: Marcin Staroń (IV d), Emilka Hołubko (IV a), Laura Rogosz (IV a),

Paulinka Szuba(IV d).

Rozpowszechnianie i udostępnianie bez wiedzy autora jest jak najbardziej dozwolone, należy jednak zaznaczyć, kto jest autorem piosenki,