Edukacja ekologiczna.

„MAMY TYLKO JEDNĄ ZIEMIĘ

A JEJ PRZYSZŁOŚĆ ZALEŻY

OD KAŻDEGO NA POZÓR NIEWIELKIEGO

LUDZKIEGO DZIAŁANIA, ZALEŻY OD KAŻDEGO Z NAS”

FLORIAN PLIT

W ramach „Miesiąca z ekologią”, 8 kwietnia w czytelni szkolnej odbyło się przedstawienie dla klas 3 pt. „Królewna Śmieciuszka”.

Tematyka przedstawienia to higiena ciała i umysłu, a także zdrowie naszej planety. Nasi mali artyści, uczniowie  klasy 3a wcielili się w postacie bajkowe, by w ten sposób przekazać ważne przesłanie o ochronie i szacunku dla naszej planety. Nie każdy od razu musi zostać ekologiem. Wystarczy jednak, by każdy zadbał o kawałek otoczenia: segregował śmieci, zbierał makulaturę, dbał o lasy, oszczędzał wodę. Wspólnie musimy zadbać, aby żyć zgodnie z naturą.

Po przedstawieniu uczniowie wzięli udział w quizie ekologicznym i obejrzeli film edukacyjny.

Pamiętajmy – nasze zdrowie zależy również od zdrowia naszej planety.